Drive Together

DOKONALÁ HARMONIE VOZU A ŘIDIČE

Řídíte-li Mazdu, nikdy nejedete sami. Dokonalá harmonie vozu a řidiče. Jako kůň a jezdec – říkáme tomu „Jinba Ittai“. Věříme, že jakmile je dosaženo harmonie, stává se z řízení zábava. Děláme to po svém, protože naše vozy nejsou jen o tom, aby přepravovaly osoby z bodu A do bodu B. Vůz touto ztrátou získal na kráse. Ryzí, intiutivní vztah, který vytváří nepopsatelné pouto. Společně jsme silnější. Nikdy nejezdíme sami. Jezdíme společně.

DRIVE TOGETHER Spojení vozu a řidiče

Mazda CX-5 Drive Together


Představujeme vám novou Mazdu CX-5, v níž se snoubí náš jedinečný design KODO s technologií SKYACTIVE a společně vytváří jedinečné spojení mezi člověkem a strojem. Říkáme tomu „Jinba Ittai“.

KŮŇ A JEZDEC

Jinba Ittai – spojení mezi koněm a jezdcem je unikátní synergie, kterou vnášíme do každé Mazdy. Všechno od toho nejtitěrnějšího šroubku až po naši technologii SKYACTIV vytváří harmonický vztah mezi vozem a řidičem a tomu, kdo sedí za volantem, dodává sílu.

JINBA ITTAI: OD KONCEPTU K REALITĚ

Neúnavným výzkumem přicházejí inženýři společnosti Mazda s technologiemi, které probouzejí dokonalou harmonii Jinba Ittai k životu.

JINBA ITTAI: OD KONCEPTU K REALITĚ

Pocit souznění si totiž žádá dokonalou rovnováhu. Poloha ovládacích prvků, tuhost řízení, vyváženost podvozku – nic nebylo ponecháno náhodě. Vezměte si například umístění řadicí páky – to, zda je více vpředu nebo vzadu, určuje, jaké svaly se při jejím ovládání zapojí. Věnujeme pilování těchto detailů obrovské množství času, abychom vytvořili dokonalý prožitek z jízdy. Abychom vytvořili dokonalé pouto mezi vozem a řidičem.

TAKAO KIJIMA TAKAO KIJIMA

TAKAO KIJIMA

Bývalý programový manažer MX-5 – Mazda Japan

„ZÁKLADEM JE PRO NÁS VŽDY ZÁŽITEK Z JÍZDY – RADOST Z VOZU, KTERÝ VÁS DOKONALE POSLOUCHÁ.“

Hlavní úspěchy:

Vývoj ovládání a stability Mazdy 787B

Manažer programu 3. generace RX-7

Manažer programu 3. generace MX-5

FILOSOFIE ZAMĚŘENÁ NA ČLOVĚKA

Samotné technologie nemohou harmonii mezi vozem a řidičem zajistit – pokud nebudou navrženy s ohledem na řidiče. Právě proto investujeme veškeré naše odborné znalosti do oblastí, které toto spojení zlepšují. Jinba Ittai pro nás začíná již od polohy řízení, kteoru jsme vytvořili s ohledem na samotného člověka – každý prvek vozu byl navržen s důrazem na řidiče. 

PROZKOUMEJTE EMOCE

DESIGN KODO

Vůz je vylepšen o to, co do něj přinesete, a o to, co si z něj odnesete. Čistota modernizovaného designu KODO je evolucí, která se zbavila linií nijak nepřispívajících k dynamickému dojmu z vozu, a vůz touto ztrátou získal na kráse. Podívejte se, jak Mazda vytváří vozy, které ztělesňují dynamickou krásu života.

UMĚNÍ DESIGNU

Řízení a vlastnictví Mazdy vytváří silné pouto s vozem, který je něco víc, než jen pouhý stroj, protože každou Mazdu přivádí k životu ruce. Naši modeláři s použitím umění a zručnosti mění hlínu v krásné modely v životní velikosti, a s přesností na desetiny milimetru tak vtiskují do našich vozů osobnost a duši, kterou ucítíte, když se spolu projedete. Sledujte příběh.

DAISUKE UMETSU DAISUKE UMETSU

DAISUKE UMETSU

TECHNIK VÝVOJE VÝKONU – MAZDA JAPAN

„TVOŘÍME AUTA, KTERÁ JSOU VÍC NEŽ JEN DOPRAVNÍM PROSTŘEDKEM.“

Hlavní úspěchy:

Analýza rozvoje lidských zdrojů pro vývoj „dovedností“

Koncepce nové platformy FF

Vývoj „Touitsukan“ (od Mazdy5 u všech nových vozů)

TECHNOLOGIE SKYACTIV

Naše vozy rozvíjíme pomocí pokročilých a zároveň praktických inovací, které kombinujeme  tak, aby řízení v Mazdě přinášelo radost z jízdy a jízda byla zároveň bezpečná a šetrná k životnímu prostředí. Dokladem budiž ruční řazení, karoserie, podvozek a vznětový motor s velmi přesným systémem zrychlování a vyhlazování zvuku. Objevte, jak společnost Mazda posouvá efektivitu a dynamiku jízdy na úplně novou úroveň. 

HIROTAKA KANAZAWA HIROTAKA KANAZAWA

HIROTAKA KANAZAWA

Výkonný ředitel – MAZDA Japan

„DOMNÍVÁME SE, ŽE KLÍČEM K VYTVOŘENÍ SKVĚLÉHO VOZU JE SOUZNĚNÍ MEZI AUTEM A ŘIDIČEM.“

Hlavní úspěchy:

Generální manažer pobočky Europe R&D

Generální manažer oddělení konstrukce podvozku

Člen správní rady divize

Vedení platforem a programů, vedoucí vývoje vozů

DRIVE TOGETHER

Zažijte na vlastní kůži sílu „Jinba Ittai“. Prohlédněte si nabídku, najděte svého místního prodejce nebo si rezervujte zkušební jízdu už dnes.

Zobrazené modely nemusejí odpovídat specifikaci prodejce v dané zemi. Barvy a některé prvky exteriéru, případně interiéru, se na obrazovce mohou lišit od skutečného modelu.