alternativní text

Mazda RX-VISION, úchvatná studie sportovního vozu s rotačním motorem, získala na 31. Mezinárodním automobilovém festivalu ocenění „nejkrásnější automobilový koncept roku“. Mazda RX-VISION byla představena v listopadu 2015 na tokijském autosalonu. Ztělesňuje rebelského ducha Mazdy. Její hladké křivky vyjadřují vrozenou dynamiku a zároveň odkazují na bohatou historii sportovních vozů Mazda s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

Mazda RX-VISION


Vývoj rotačního motoru Mazda

Model RX-VISION s rotačním motorem nové generace ztělesňuje přístup společnosti Mazda k řešení výzev.

 

Tento překrásný koncept sportovního vozu RX-VISION využívá rotační motor SKY ACTIV-R od společnosti Mazda. Reprezentuje další důležitý krok společnosti Mazda na cestě k průlomu v oblasti úspornosti, hodnot emisí a spolehlivosti rotačních motorů.

 

Společnost Mazda je jediným výrobcem na světě, který s úspěchem uvedl na trh rotační motory a zavedl jejich velkovýrobu. Výsledkem její neúnavné práce je tento nový koncept, který je orientován na budoucnost. Mazda byla rovněž první společností, která uspěla v obchodním využití rotační síly. Došlo k tomu v roce 1967, kdy byl představen vůz Mazda Cosmo Sport 110S, na který navázalo několik dalších modelů.

 

Díky fantastickým proporcím je sportovní vůz RX-VISION s motorem vpředu a pohonem zadních kol ztělesněním filozofie designu KODO – duše v pohybu. Vyznačuje se moderním vzhledem a současně si zachovává klasické tvary a autentičnost typickou pro historii sportovních vozů Mazda.Uvedený model je koncepční vůz a nelze jej zakoupit.