alternativní text

Mazda VISION COUPE

 

Mazda VISION COUPE je náš koncept nové generace s elegantním a vytříbeným stylem, který se vydává prozkoumat možnosti a budoucí směřování vozů Mazda s využitím naší oceněvané filozofie KODO

 

Naši designéři, inspirováni krásnými proporcemi a odkazem vozů Mazda R360 Coupe a Luce Rotary Coupe a také smyslností RX-VISION, vytvořili klasické kupé s plynulými liniemi a kabinou posazenou k zadní části vozu. Jeho sportovní silueta vyjadřuje vytříbenost a bezchybnou eleganci a slibuje úžasný zážitek z jízdy s maximálním výkonem. 

 

Stejně tak zvláštní je i interiér. Velká pozornost byla věnována prostorové harmonii ovládacích prvků pro řidiče, dveří a středové konzole, s využitím japonské architektonické koncepce „ma“. Nejenže interiér vyzařuje zvláštní atmosféru, ale i plyne jako v půvabném pohybu. Abychom vytvořili dokonalé pouto Jinba Ittai mezi vozem a řidičem, je interakce s ovládacími prvky zcela intuitivní. Stačí jediný dotek a na displeji se zobrazí požadované informace. 

 

Nápadný, ale přesto jemný, výkonný a nádherný vůz VISION COUPE, který si svou premiéru odbyl na Tokijském autosalonu, pozvedá vyjádření pohybu prostřednictvím designu KODO do dosud netušených výšin. 

 

'Mazda VISION COUPE byla vyhlášena na 33.ročníku Mezinárodního automobilového festivalu jako „nejkrásnějším koncepčním vozem roku“. Jak napovídá už název, VISION COUPE je vizí budoucího směřování designu značky Mazda. Jeho čtyřdveřová karoserie se vyznačuje proporcemi klasických kupé s kabinou posazenou daleko dozadu. Tvary karoserie vyzařují dynamiku výkonného sportovního vozu.


Zobrazený model je koncept a není určen k prodeji.