MZD Connect

“Connection is everything. We connect you to the road, to your environment and to the world around you.”

Takao Kijima

Former Program Manager MX-5 Mazda Japan

KONEKTIVITA

Pocit jednoty

 

Díky systému MZD Connect získává řidič absolutní kontrolu při řízení. Bude v souladu s požadavky moderního světa a zároveň v bezpečném spojení s vozovkou. Splňte úkol okamžitě, aniž byste se nechali rozptýlit, a uzpůsobte si nastavení komunikace a navigace při zachování stejně kvalitního požitku z jízdy. Jde o dokonalé vyjádření Jinba Ittai.

ZAMĚŘENO NA VÁS

Celou stranu řidiče jsme zaměřili na vás a postarali jsme se, aby umístění veškerých ovládacích prvků bylo co nejdokonalejší. Veškeré informace máte teď přímo na očích, což významně přispívá k bezpečnému, radostnému a bezstarostnému prožitku z jízdy. A nezapomněli jsme ani na potřeby spolujezdce. Jeho strana poskytuje pocit svobody a bezpečnosti a to díky otevřenému, prostornému a uvolněnému prostředí.

 

Navigace, komunikace a zábavní informace se zobrazují na novém 7palcovém displeji, který se ovládá buď dotykově, hlasovým příkazem nebo multimediálním ovladačem. Nachází se na přístrojové desce nad středovým panelem (nikoli v něm) a zorný úhel je 16 °. Jeho sledování díky tomu tolik nerozptyluje – vy i váš spolujezdec tak budete ve spojení s vozovkou, s prostředím i okolním světem zároveň.

POCIT SPOJENÍ

Systém MZD Connect umožňuje snadné a bezpečné telefonování prostřednictvím vestavěné funkce Bluetooth®. Přijímejte zprávy a odesílejte editovatelné připravené odpovědi. Systém MZD Connect se nachází v úrovni očí řidiče a prostřednictvím připojeného telefonu poskytuje přístup k celé řadě funkcí, mezi které patří mimo jiné audioknihy, aktuální dopravní informace a e-mailové účty. O přístup k sociálním sítím, jako je například Facebook a Twitter, se stará aplikace aha™. Hudbu lze přenášet prostřednictvím kompatibilního chytrého telefonu a dokonce můžete poslouchat i online rádia. 


To, že jste připojeni, znamená, že jste dostatečně flexibilní, abyste se dokázali přizpůsobit jakékoli situaci. Nový systém konektivity MZD Connect funguje obdobně jako váš chytrý telefon – jakmile se objeví nové vlastnosti a funkce, můžete jej aktualizovat a vytvořit tak pro ně prostor. To znamená, že systém vašeho vozu nikdy nezastará a vždycky bude v souladu s vámi i vozovkou.

SNADNO SE POUŽÍVÁ

KRUHOVÝ HMI OVLADAČ


Nový kruhový HMI ovladač se nachází prakticky mezi sedadlem řidiče a spolujezdce a umožňuje snadný a nerušený přístup během jízdy. Tento multimediální ovladač zlepšuje „slepé“ ovládání funkcí infozábavy. Slouží ke změně nastavení vozidla a bezpečnému procházení informací během jízdy prostřednictvím systému MZD Connect. Praktické umístění umožňuje řidiči uchopit kruhový ovladač přirozeně a velmi jednoduše a zlepšení se dočkaly i operace, jako je například ladění rádiových stanic, přibližování map nebo vyhledávání v kontaktech. Vše zjednodušují inteligentní hlasové příkazy, které navíc zvyšují i bezpečnost.

BUĎTE V OBRAZE

Aplikace MZD Connect vám umožní sledovat spotřebu paliva, stav funkce i-STOP vašeho vozidla a informace o nadcházejících termínech údržby, jakož i výstražná hlášení vozidla.


MZD-Connect také obsahuje navigační systém včetně bezplatného přístupu k aktualizacím map po dobu prvních 3 let. Navigační systém lze aktualizovat každých 6 měsíců vždy, když dojde k vydání nové verze. Můžete si vybrat mezi 2D a 3D mapovým náhledem a dále z různých voleb tras – nejrychlejší, nejkratší, nejhospodárnější a nejsnazší. Dále máte možnost během cesty vyhledávat body zájmu. 

*Mohou platit funkční a regionální omezení 

**Navigace je volitelným prvkem výbavy

OČI NA VOZOVCE

BAREVNÝ HEAD UP DISPLEJ

 

Nový barevný Head Up displej slouží ke snazšímu udržení pozornosti na vozovce, protože vám důležité jízdní informace promítá přímo v úrovni očí. Zobrazují se na něm informace v reálném čase, jako je rychlost vozu, tempomat, podrobná navigace a stav aktivních bezpečnostních systémů, včetně upozornění. Důležité informace se promítají v kompletních barvách na panel s vysokým rozlišením a jasem umístěný na přístrojové desce přímo v zorném poli. Tím se minimalizuje pohyb očí a míra rozptýlení. Nyní si tedy můžete jízdu užít bez toho, aniž byste se museli nějak rozptylovat.

DRIVE TOGETHER

Zažijte na vlastní kůži sílu „Jinba Ittai“. Prohlédněte si nabídku, najděte svého místního prodejce nebo si rezervujte zkušební jízdu už dnes.

Spojení vozu a řidiče

Drive Together

Spojení vozu a řidiče

Zjistit více

Design

Čistá radost z jízdy

Zjistit více
Sestavte si svou Mazdu

Konfigurátor

Sestavte si svou Mazdu

Zjistit více
Probuďte v sobě řidiče

Mazda MX-5 RF

Probuďte v sobě řidiče

Zjistit více

Zobrazené modely nemusejí odpovídat specifikaci prodejce v dané zemi. Barvy a některé prvky exteriéru, případně interiéru, se na obrazovce mohou lišit od skutečného modelu.