TECHNOLOGY

Maximální a nekompromisní účinnost a výkon

 

Naši technici moc dobře vědí, že spotřeba paliva je stejně důležitá jako výkon. Proto přišli s průlomovým způsobem vývoje motorů a vy se tak můžete jen pohodlně usadit a vychutnat si ryzí požitek z jízdy. Každý prvek vozu byl podroben revizi s cílem zlepšit účinnost a maximalizovat dynamiku. Ať už jde o karoserii, podvozky či motory a převodovky, nabízíme to neklepší řešení. A souhrnně tomu říkáme technologie SKYACTIV. 

car
car

upquote Díky naší technologii i-ACTIV AWD máte vše pod kontrolou za všech podmínek. downquote

Ovládání G-Vectoring Plynulejší, intuitivnější jízda

Výchozím bodem našeho konceptu „Jinba Ittai“ je místo řidiče. S naší filozofií orientovanou na člověka navrhujeme každý prvek vozu okolo řidiče. Samotná technologie k dosažení harmonie nestačí.  

Technologické detaily Unikátní spojení krásy a technikyDYNAMIKA VOZU SKYACTIV

DYNAMIKA VOZU SKYACTIV představuje průlom v neutuchající snaze společnosti Mazda prosazovat filosofii zaměřenou na člověka. U našeho vozu došlo ke zlepšení dynamiky ve všech ohledech a mimořádně pečlivě jsme zapracovali zejména na výkonu. Dynamické technologie SKYACTIV přinášejí integrované ovládání motoru, převodovky, podvozku a karoserie a podporuje ekologické a bezpečnostní aspekty. S vozem doslova splynete.

placeholder960x470
placeholder166x82

Dynamika vozu SKYACTIV

Dokonalá ovladatelnost; opravdový projev Jinba Ittai.

placeholder166x82

Ovládání G-Vectoring

Technologie ovládání motoru pro sjednocený dynamický výkon.

placeholder166x82

Pohon všech kol

Perfektní přilnavost vždy a všude.

placeholder166x82

Karoserie a podvozek

Silnější a lehčí karoserie a podvozek poskytují mimořádnou svižnost.

  • Motor SKYACTIV

   Motory

   Naše vysoce účinné dieselové a benzínové motory SKYACTIV poskytují strhující výkon nových rozměrů. Naši technici se neustále snaží posouvat hranice možného a zpod rukou jim vycházejí technologie, které dokážou z každé kapičky paliva vymáčknout energie ještě o trochu víc. Pro vás to znamená ryzí požitek z jízdy a mimořádně nízkou spotřebu. 2,0litrový benzínový motor SKYACTIV-G poskytuje špičkovou spotřebu a mezi benzínovými motory se pyšní tím nejvyšším kompresním poměrem 14,0 : 1.

   Motory

  • Převodovka

   Převodovka

   Vychutnejte si špičkovou ovladatelnost vozu díky našim pokročilým převodovkám, které dokážou na kola přenést ještě více síly a tím zajistit plynulé přeřazení ve zlomku vteřiny a přesnou ovladatelnost. Automatická převodovka SKYACTIV-DRIVE disponuje uzavíracím rozsahem rozšířeným o více než 80 % a dokáže tak zprostředkovat pocit manuálního řazení. Manuální řazení SKYACTIV-MT se vyznačuje prvotřídní lehkostí a při změně rychlostních stupňů působí velmi příjemně.

   Převodovka

  • i-ELOOP

   i-ELOOP

   Technologie i-ELOOP (systém regenerace brzdné energie) ukládá do kondenzátoru elektřinu získanou během brzdění. Tato energie se využívá například k napájení světlometů, klimatizace, audiosystému a dalšího elektrického vybavení vozu. i-ELOOP tedy představuje na jedné straně unikátní způsob ukládání jinak nevyužité energie a na straně druhé zlepšuje výkon a zároveň ještě šetří palivo.

   i-ELOOP

  • Systém i-stop

   Systém i-stop

   i-Stop (technologie vypnutí volnoběhu) je inteligentní technologie spolupracující v dokonalé harmonii s i-ELOOP, která šetří palivo vypínáním motoru při zastavení vozu, například při stání v koloně. K prakticky okamžitému opětovné nastartování vozu využívá techniky přímého vstřikování paliva a optimalizovaného polohování pístů. To znamená, že se můžete těšit na výrazně nižší spotřebu.

   Systém i-stop

  DRIVE TOGETHER

  Zažijte na vlastní kůži sílu „Jinba Ittai“. Prohlédněte si nabídku, najděte svého místního prodejce nebo si rezervujte zkušební jízdu už dnes.

  Zobrazené modely nemusejí odpovídat specifikaci prodejce v dané zemi. Barvy a některé prvky exteriéru, případně interiéru, se na obrazovce mohou lišit od skutečného modelu.