CX-5

Pokročilé technologie zesilují váš jízdní požitek

 

Posaďte se za volant nové Mazdy CX-5 a zažijte obratnost a odezvu, která je v segmentu SUV vzácná. Toto SUV navržené a postavené na základě velmi pokročilé technologie SKYACTIV dosahuje úžasné hodnoty spotřeby paliva a nízkých emisí CO2 začínajících na 132 g/km. Dosáhli jsme vyšší úrovně komfortu a lepší ovladatelnosti díky lepšímu podvozku a G-Vectoring Control.

 

G-Vectoring Control sleduje řízení, rychlost vozidla, pozici plynu a v případě potřeby je schopno zareagovat během milisekund. Systém pohonu všech kol i-ACTIV se díky 27 čidlům snímajícím situaci 200krát za sekundu zapojuje jen tehdy, když potřebujete dosáhnout ideální trakce. To vše vám pomáhá mít za volantem pocit kontroly a sebedůvěru, abyste si mohli užívat fenomenálních výkonů Mazdy CX-5.

 

Nová Mazda CX-5 přináší zábavnou jízdu ve všech prostředích a to díky pokročilých bezpečnostních technologií i-ACTIVSENSEZabudované kamery a čidla identifikují možná nebezpečí, minimalizují tak rizika a udržují vás ve střehu díky projekčnímu Head Up displeji, který řidiči promítá důležité informace na čelní sklo. Protikolizní systém SCBS s rozpoznáváním dopravního značení, adaptivní tempomat, adaptivní LED světlomety a řada dalších bezpečnostních inovací usnadňuje jízdu a přispívá k bezpečnosti vás i vaší rodiny.

  • G-Vectoring Control

   G-Vectoring Control

   DYNAMIKA VOZIDLA SKYACTIV umožňuje nové Mazdě CX-5, aby s vámi harmonicky spolupracovala. Ovládání G-Vectoring Control pak patří mezi inženýrské přístupy zaměřené na člověka. Při zatáčení se točivý moment motoru upravuje tak, aby se optimalizovalo zatížení jednotlivých kol. Protože SUV má těžiště výše, přínosů si velmi snadno povšimnete. Řízení je přesnější, ovladatelnost vyšší a pasažéři si užívají plynulejší a pohodlnější jízdu.

   G-Vectoring Control

  • Systém pohonu všech kol i-ACTIV

   Systém pohonu všech kol i-ACTIV

   Systém Mazda i-ACTIV AWD vám poskytuje lepší kontrolu nad vozem při zrychlování, zatáčení a brzdění a také na kluzké vozovce. Na zadní kola je vysíláno jen tolik točivého momentu, abyste získali dostatek trakce a vaše jízda byla stabilní a bezpečná. Systém pohonu všech kol i-ACTIV se díky 27 čidlům snímajícím situaci 200krát za sekundu zapojuje jen tehdy, když to potřebujete, a přináší vám pocit Jinba-Ittai.

   Systém pohonu všech kol i-ACTIV

  • KAROSERIE SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV

   KAROSERIE SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV

   Lehčí vozy přináší větší radost z řízení a šetří palivo. KAROSERIE SKYACTIV nové Mazdy CX-5 patří mezi nejbezpečnější a z hlediska pohotovostní hmotnosti mezi nejlehčí ve své třídě. Vylepšení zavěšení, odhlučnění a PODVOZKU SKYACTIV přispívají k tišší, kultivovanější a pohodlnější jízdě.

   KAROSERIE SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV

  • Projekční Head Up displej

   Projekční Head Up displej

   Mějte přehled o důležitých jízdních informacích na první pohled. Náš inovativní projekční Head Up displej je barevný a snadno čitelný. Najdete na něm informace o rychlosti vozu, navigační pokyny zatáčku po zatáčce, dopravní značení a bezpečnostní upozornění i-ACTIVSENSE. Vše se přitom promítá na čelní sklo, takže se můžete soustředit na to, co se děje na silnici.

    


    


   Projekční Head Up displej

  • Motory a převodovky SKYACTIV

   Motory a převodovky SKYACTIV

   Motory Mazda se vyznačují vysokými výkony, vynikající spotřebou a nízkými emisemi. Náš naftový motor SKYACTIV-D 2.2 je stejně živý jako benzínová jednotka a dosahuje spotřeby 4,9 l / 100 km. Benzínový motor SKYACTIV-G 2.0 s přímým vstřikováním má jeden z nejvyšších kompresních poměrů na světě s hodnotou 14 : 1 a umí jezdit již za 5,6 l / 100 km.

   Motory a převodovky SKYACTIV

  • Adaptivní LED světlomety

   Adaptivní LED světlomety

   Když se blíží jiné vozidlo, nemusíte tlumit své světlomety. Adaptivní LED světlomety nové Mazdy CX-5 to udělají za vás, ale přesto vám zajistí dokonalou viditelnost i na těch nejtmavších cestách. Na dálnici míří světla více vzhůru, aby ozařovala dopravní značky a dříve odhalila potenciální nebezpečí. 

   Adaptivní LED světlomety

  • Rozpoznávání dopravního značení

   Rozpoznávání dopravního značení

   Náš systém rozpoznávání dopravního značení využívá přední kameru, která sleduje maximální povolenou rychlost, zákazy vjezdu a stopky, přičemž tyto informace pak promítá na čelní sklo. Pokud překročíte povolenou rychlost, budete na to upozorněni zvukovou a vizuální signalizací.

   Rozpoznávání dopravního značení

  Co je to ovládání G-Vectoring? Věda, co stojí za intuitivní jízdou

  V duchu filozofie „Jinba Ittai, kdy jezdec splyne s koněm, chceme, aby na cestě došlo k dokonalému spojení řidičů s našimi vozy. Ovládání G-Vectoring Control je technologií, jež umožňuje splnění této naší touhy. Seznamte se s vědou, která stojí za jedinečnou intuitivní jízdou.“

  Klidná jízda Silnější zážitek z jízdy

  Nová Mazda CX-5 je navržena pro každého, kdo nastoupí. Je ztělesněním klidu a pokoje. Nabízí řidičům větší jistotu díky ovládání G-Vectoring Control, kultivovanější a plynulejší jízdu díky snížení vnějšího hluku. Cesta nebyla nikdy snazší nebo zábavnější, ať už vedla kamkoliv.

  Zobrazený model nemusí odpovídat specifikaci pro daný trh. Barvy a některé prvky exteriéru a/nebo interiéru se mohou na obrazovce lišit od skutečného modelu.

   

  Hodnoty kombinovaných emisí CO2*:
  141 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 121 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD 

  140 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 121 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD

  160 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 150 k, 6stupňová manuální převodovka, AWD 

  152 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 150 ks, 5stupňová automatická převodovka, AWD

  114 g/km pro vznětový motor 1.8 SKYACTIV-D, 115 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD 

  126 g/km pro vznětový motor 1.8 SKYACTIV-D, 115 k, 6stupňová manuální převodovka, AWD

  137 g/km pro vznětový motor 1.8 SKYACTIV-D, 115 k, 6stupňová automatická převodovka, AWD

  *Vozidla jsou homologována v souladu s novým postupem schvalování WLTP podle nařízení (EU) 2017/1151; nařízení (ES) 715/2007).

  Pro zajištění srovnatelnosti jsou uvedené hodnoty hodnotami podle NEDC stanovené v souladu s prováděcím nařízením Komise (EU) 2017/1153.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva jsou převzaty z oficiálních výsledků laboratorních testů regulovaných na úrovni EU. Uvádějí se pouze za účelem porovnání a nemusejí odpovídat vámi dosaženým jízdním výsledkům.