Mazda CX-3 2018

Intenzivnější požitek z jízdy

 

Sedněte si za volant Mazdy CX-3 a rychle zjistíte, jak díky naší oddanosti maximálnímu požitku z jízdy nebudete nikdy chtít, aby vaše cesta skončila. Vytvořili jsme kompaktní SUV, které zdokonaluje vaše řízení a umocňuje požitek z jízdy i mimořádný pocit Jinba Ittai, tj. pocit hlubokého souznění a jednoty s vozem. 

 

Díky kultivovanému stylu, eleganci, výkonu a svižnosti zajišťuje jízdní dynamika Mazdy CX-3 ještě pohodlnější jízdu a povznášející ovladatelnost. Nové motory SKYACTIV přispívají k posílení zážitku z jízdy zaměřeného na člověka díky lepšímu výkonu a ještě lepší spotřebě paliva v reálných podmínkách. Řízení nebylo nikdy tak vzrušující a povznášející. 

  • Motory SKYACTIV

   Motory SKYACTIV

   Mazda CX-3 je navržena tak, aby vám dala povznášející pocit síly, výkonu a kontroly. Pokročilý zážehový motor SKYACTIV-G 2.0 s novou konstrukcí pístů a systému vstřikování poskytuje vyšší výkon v celém rozsahu otáček a nižší spotřebu paliva. Vznětový motor SKYACTIV-D 1.8 zajišťuje vysoký točivý moment při vyšších rychlostech a mimořádně nízkou spotřebu paliva, a to i při vysokém zatížení vozu.

   Motory SKYACTIV

  • Jízdní pohodlí

   Jízdní pohodlí

   Hned od první jízdy si všimnete, jak si Mazda CX-3 vede na různých typech vozovek a jak se vy sami i vaši spolucestující cítíte vždy pohodlně. Díky úpravám systému zavěšení kol a řízení a díky zavedení nového designu pneumatik byla vylepšena dynamika podvozku. Řízení je jednodušší a vůz dělá přesně to, co po něm chcete; navíc si každý ve voze užívá naprostého pohodlí, nejen osoby na předních sedadlech. Užijte si uvolněnou jízdu s jistotou.

   Jízdní pohodlí

  • Adaptivní LED světlomety

   Adaptivní LED světlomety

   Inteligentní LED světlomety* zvyšují váš požitek z jízdy. Automaticky se sklopí, když se přiblížíte k protijedoucímu vozidlu nebo k vozu před vámi. Zhasnou pouze světla v zorném poli řidiče, takže budete mít lepší výhled na vozovku. Při jízdě na dálnici se světla automaticky zdvihnou, aby osvětlila více vozovky před vámi. A při zatáčení zvýší světla viditelnost, takže je jízda v noci bezpečnější a méně únavná.

   Adaptivní LED světlomety

  • Tichá kabina

   Pohodlí v kabině

   Mazda CX-3 nabízí pohodlný interiér, včetně sedadel potažených kůží* s elektrickým nastavením polohy a chytrých technologií, například elektrické parkovací brzdy s funkcí Auto Hold. Ještě tišší kabina umožňuje příjemnou konverzaci a požitek z jízdy, zatímco přední a zadní** středová opěrka rukou s držáky nápojů vytváří pocit ještě vyššího pohodlí. 

   * K dispozici od stupně výbavy Takumi Plus a Revolution Top

   ** K dispozici od stupně výbavy Challenge

   Pohodlí v kabině

  • Adaptivní tempomat Mazda

   Adaptivní tempomat Mazda s funkcí Stop & Go (MRCC)

   Díky adaptivnímu tempomatu Mazda (MRCC) jsou dlouhé cesty stejně tak příjemné jako krátké. Přední senzory průběžně měří vzdálenost mezi vámi a vozidlem před vámi a udržuje od něj bezpečný odstup. Je jedno, jestli jste v hustém provozu nebo na dálnici, funguje ve všech rychlostech. A když se vůz před vámi zastaví, zastaví se automaticky i váš automobil.

   Adaptivní tempomat Mazda s funkcí Stop & Go (MRCC)

  • Plynulá jízda

   Plynulá jízda

   Přední parkovací senzory (k dispozici u stupně výbavy Revolution) vám pomáhají se snadným parkováním, zejména na stísněných parkovacích místech. Když jedete po nerovné vozovce, absorbuje nárazy měkčí 18” pneumatika modelu Mazda CX-3, takže je jízda pro každého cestujícího pohodlnější a kultivovanější. 

   Plynulá jízda

  • Ovládání G-Vectoring Control

   Ovládání G-Vectoring Control

   Díky vylepšenému systému řízení i systému G-Vectoring Control můžete Mazdu CX-3 ovládat jednoduše a přesně. Systém G-Vectoring Control, jako první z řady technologií DYNAMIKA VOZU SKYACTIV, provádí inteligentní nastavení točivého momentu motoru podle způsobu řízení a optimalizuje zátěž každého kola. A výsledek? Dramatické zlepšení řízení a ovladatelnosti zajišťující plynulejší zrychlení a ještě záživnější jízdu.

   Ovládání G-Vectoring Control

  • Pohon všech kol (AWD)

   Pohon všech kol (AWD)

   V náročných podmínkách na vozovce i v náročném počasí požadujete maximální pohodlí a kontrolu. Díky vysoce účinnému systému i-ACTIV AWD nové generace můžete svou jízdu oslavit a užívat si dokonalý zážitek Jinba Ittai, který přináší maximální výkon bez zvýšení spotřeby paliva. Během jízdy kontroluje 27 senzorů jízdní podmínky i způsob vaší jízdy 200krát za sekundu a poté přenese výkon na kola s největší trakcí, aby poskytl dynamickou a jistou jízdu.

   Pohon všech kol (AWD)

  Zobrazený model nemusí odpovídat speficikaci daného trhu. Barvy a některé prvky exteriéru a/nebo interiéru se mohou na obrazovce lišit od skutečného modelu.

   

  Hodnoty kombinovaných emisí CO2*:
  141 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 121 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD 

  140 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 121 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD

  160 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 150 k, 6stupňová manuální převodovka, AWD 

  152 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 150 ks, 5stupňová automatická převodovka, AWD 

  114 g/km pro vznětový motor 1.8 SKYACTIV-D, 115 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD 

  126 g/km pro vznětový motor 1.8 SKYACTIV-D, 115 k, 6stupňová manuální převodovka, AWD 

  137 g/km pro vznětový motor 1.8 SKYACTIV-D, 115 k, 6stupňová automatická převodovka, AWD

  *Vozidla jsou homologována v souladu s novým postupem schvalování WLTP podle nařízení (EU) 2017/1151; nařízení (ES) 715/2007).

  Pro zajištění srovnatelnosti jsou uvedené hodnoty hodnotami podle NEDC stanovené v souladu s prováděcím nařízením Komise (EU) 2017/1153.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva jsou převzaty z oficiálních výsledků laboratorních testů regulovaných na úrovni EU. Uvádějí se pouze za účelem porovnání a nemusejí odpovídat vámi dosaženým jízdním výsledkům.