CX-5

Pocítíte silné propojení s vozem i s vozovkou

 

Naše filozofie bezpečnosti vychází z porozumění řidiči, respektu a důvěře v něj, takže naši designéři a technici spolupracují na tvorbě dokonalého prostředí a vynikající ovladatelnosti, které vám poskytnou mimořádnou kontrolu ve všech situacích. Vylepšili jsme podvozek a dále pokračovali ve vývoji systému zavěšení kol s využitím naší nejnovější technologie Skyactiv. Výsledkem je plynulejší jízda než kdy předtím. Rovněž jsme zmodernizovali unikátní systém G-Vectoring Control společnosti Mazda. Ovladatelnost je jistější a předvídatelná, takže máte maximální pocit kontroly a propojení Jinba Ittai s vozem. 

 

Mazda CX-5 v sobě má zabudované naše nejnovější a nejpokročilejší bezpečnostní technologie i-ACTIVSENSE, včetně projekčního Head Up displeje*, jenž ukazuje důležité jízdní informace na čelním skle. Systém SCBS pro prevenci čelního nárazu s rozeznáváním dopravních značek**, adaptivní tempomat Mazda*, adaptivní LED světlomety* a mnoho dalších bezpečnostních inovací vám dá větší jistotu za všech jízdních podmínek a zajistí pohodlnou jízdu pro celou rodinu. 

 

* K dispozici od Revolution Top

**K dispozici od Takumi

  • Ovládání G-Vectoring Control

   Ovládání G-Vectoring Control

   Technologie Skyactiv umožňuje vozu Mazda CX-5 jezdit v harmonii s vámi pro větší požitek z jízdy. Systém G-Vectoring Control Plus představuje jeden z technických přístupů zaměřených na člověka. Během řízení je točivý moment motoru upravován tak, aby se optimalizovala zátěž na každou pneumatiku. Jelikož je těžiště SUV výše, hned si všimnete jeho výhod. Řízení je přesné, ovladatelnost je lepší a cestující si užijí plynulejší, pohodlnější jízdu. 

   Ovládání G-Vectoring Control

  • Pohon všech kol i-ACTIV

   Pohon všech kol i-ACTIV

   Systém i-ACTIV AWD společnosti Mazda vám dává lepší kontrolu při akceleraci, otáčení, brzdění a jízdě na kluzké vozovce. Na zadní kola je odeslán přesně potřebný točivý moment pro lepší trakci, aby vůz lépe držel na vozovce a vy jste si užili stabilní, bezpečnou jízdu. Díky 27 senzorům pracuje pohon všech kol i-ACTIV pouze v situacích, kdy to opravdu potřebujete, a upravuje výkon 200krát za sekundu pro ještě jistější pocit.

   Pohon všech kol i-ACTIV

  • KAROSERIE SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV

   KAROSERIE SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV

   Lehčí vozy zvyšují požitek z jízdy a šetří pohonné hmoty. Karoserie Skyactiv Mazdy CX-5 patří mezi nejbezpečnější a nejlehčí ve své třídě. Díky vylepšení zavěšení kol, izolace a podvozku Skyactiv je jízda klidnější, kultivovanější a pohodlnější.

   KAROSERIE SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV

  • Barevný projekční Head Up displej

   Barevný projekční Head Up displej

   Uvidíte důležité jízdní informace hned z první ruky. Náš inovativní projekční Head Up displej je barevný a dobře čitelný a zobrazuje rychlost vozu a podrobnosti o navigaci*. Informace o navigaci a bezpečnostními upozorněními i-ACTIVSENSE ukazuje přímo na čelním skle, takže se můžete soustředit na dění přímo na silnici.

    

   * Navigace k dispozici za příplatek


   Barevný projekční Head Up displej

  • Motory a převodovky SKYACTIV

   Motory a převodovky SKYACTIV

   Díky Technologii Skyactiv se vám dostane toho nejlepšího z obou světů; mimořádný výkon a úsporný provoz. Naši technici přišli na průkopnický způsob vývoje jedinečných motorů Mazda. Každá část vozu, od karoserie a podvozku po motory a převodovku, byla přepracována s cílem zlepšit úspornost a maximalizovat jízdní dynamiku. Takže se klidně posaďte a soustřeďte se na čistou radost z řízení.


   Motory a převodovky SKYACTIV

  • Adaptivní LED světlomety

   Adaptivní LED světlomety*

   Pokud proti vám jede jiný vůz, není nutné tlumit světlomety. Adaptivní LED světlomety* Mazdy CX-5 to dělají automaticky, ale přesto vám zajistí dokonalou viditelnost i na těch nejtmavších silnicích. Na dálnici míří světelný svazek více nahoru, aby dříve osvětlil dopravní značky a případná nebezpečí. 

    

   * K dispozici od stupně výbavy Revolution

   Adaptivní LED světlomety*

  • Rozeznávání dopravních značek

   Rozeznávání dopravních značek

   Naše funkce rozeznávání dopravních značek* je vybavena čelní kamerou, která detekuje dopravní značky s maximální rychlostí, zákazem vjezdu a přikázaným zastavením a zobrazuje informace na čelním skle. Pokud maximální rychlost překročíte, budete na to upozorněni zvukovou a vizuální výstrahou.

    

   *K dispozici od Takumi

   Rozeznávání dopravních značek

  Co to je G-Vectoring Control? Věda za intuitivní jízdou

  V duchu filozofie „Jinba Ittai, kdy jezdec splyne s koněm, chceme, aby na cestě došlo k dokonalému spojení řidičů s našimi vozy. Ovládání G-Vectoring Control je technologií, jež umožňuje splnění této naší touhy. Seznamte se s vědou, která stojí za jedinečnou intuitivní jízdou.“

  Jak zajistit zvuk ticha Kultivovaný požitek z jízdy

  Nová Mazda CX-5 je navržena pro každého, kdo nastoupí. Je ztělesněním klidu a pokoje. Nabízí řidičům větší jistotu díky ovládání G-Vectoring Control, kultivovanější a plynulejší jízdu díky snížení vnějšího hluku. Cesta nebyla nikdy snazší nebo zábavnější, ať už vedla kamkoliv.

  Zobrazený model nemusí odpovídat tržní specifikaci. Barvy a některé prvky exteriéru, případně interiéru, se na obrazovce mohou lišit od skutečného modelu.