Mimořádná jízdní dynamika přinášející maximální požitek.

 

Model MX-5 RF má zkrátka duši. Vůz je postaven na technologii SKYACTIV a pyšní se odlehčeným nízkým podvozkem, který zajišťuje ovladatelnost skutečného sportovního vozu, kterým vždy byl. Díky pokročilým bezpečnostním prvkům, včetně adaptivních LED světlometů (ALH)* si můžete užít požitek z jízdy za všech jízdních podmínek.

 

Odlehčené dynamické řízení umožněné technologií SKYACTIV

1,5 a 2,0litrové motory SKYACTIV-G

Šestistupňová automatická převodovka nebo převodovka SKYACTIV-MT

KAROSERIE a PODVOZEK SKYACTIV

Systém i-stop a i-ELOOP**

** volitelné pouze u vyššího stupně výbavy s 2,0litrovým motorem

 

Výbava obsahuje pokročilou technologii i‑ACTIVESENSE zajišťující bezpečnost a komfort:

Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (LDWS)

Adaptivní reflektory (AFLS)

Systém sledování slepých úhlů (BSM)

Automatické přepínání potkávacích a dálkových světel (HBC)

 

STRÁNKA DESIGNU

*ALH jsou součástí standardní výbavy u stupně výbavy Revolution u vozů s levostranným řízením a součástí volitelného paketu Bezpečnost u stupně výbavy Revolution u vozů s pravostranným řízením.

***AFLS jsou součástí volitelného paketu Tech u stupně výbavy Challenge u vozů s levostranným řízením a součástí standardní výbavy u stupně výbavy Revolution u vozů s pravostranným řízením.

  • mx-5-rf-2

   KAROSERIE SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV

   Karoserie SKYACTIV a podvozek SKYACTIV jsou vyrobeny z odlehčených materiálů s obsahem hliníku a oceli s velmi vysokou pevností. Jejich vyladění vneslo do jízdního komfortu vyšší kvalitu a vyrovnanost, takže se můžete těšit svižnou jízdu a vyvážené projíždění zatáček bez ohledu na terén. 

   KAROSERIE SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV

  • mx-5-rf-3

   Hnací ústrojí SKYACTIV

   Nefalšovaný jízdní prožitek je u modelu MX-5 RF zajištěn jedním ze dvou působivých benzínových motorů SKYACTIV-G 1.5 a SKYACTIV-G 2.0, spojeny výhradně u modelu MX-5 RF – se šestistupňovou automatickou převodovkou*. Obě motorizace poskytují okamžitou odezvu, plynulý a řízený výkon a vyznačují se nízkým, dominantním burácením motoru, které doprovází strhující jízdní prožitek a krásně jej podtrhuje.

   * pouze pro 2,0litrové motory.

   Hnací ústrojí SKYACTIV

  • mx-5-rf-1

   BEZPEČNOSTNÍ PRVKY i-ACTIVSENSE

   Mazda bere bezpečnost velmi vážně. Přístup, který se zaměřuje na člověka, dal vzniknout pestré škále pokročilých bezpečnostních technologií, se kterými se budete na cestě cítit naprosto v bezpečí. Naše proaktivní řada funkcí pomáhá rozpoznat a zabránit potenciálním nebezpečím a snaží se zamezovat kolizím.

   BEZPEČNOSTNÍ PRVKY i-ACTIVSENSE

  • mx-5-rf-4

   Automatické přepínání potkávacích a dálkových světel (HBC)

   Model MX-5 RF se pyšní inteligentními světlomety, které se v závislosti na dopravních podmínkách automaticky přepínají mezi potkávacími a dálkovými světly. Po celou dobu je tak zajištěna optimální viditelnost, aniž by došlo k oslepování ostatních řidičů.

   Automatické přepínání potkávacích a dálkových světel (HBC)

  • mx-5-rf-3

   Řízení s elektrickým posilovačem (EPAS)

   U modelu MX-5 RF došlo ke speciálnímu vyladění zavěšení kol a systému řízení s elektrickým posilovačem (EPAS), takže nyní poskytuje svižný a živý jízdní výkon při současném zachování uvolněnosti, pohodlí a plynulosti jízdy. 

   Řízení s elektrickým posilovačem (EPAS)

  • Systém sledování slepých úhlů (BSM)

   Systém sledování slepých úhlů (BSM)

   Systém sledování slepých úhlů slouží ke sledování slepých úhlů při změně jízdního pruhu a upozorní vás, pokud se v sousedním pruhu přiblíží nějaké vozidlo až na 45 m. Pokud před zatočením do daného směru zapnete směrovku, spustí se výstražné světlo a uslyšíte akustický poplach.

   Systém sledování slepých úhlů (BSM)

  • Upozornění na pohyb za vozem (RCTA)

   Upozornění na pohyb za vozem (RCTA)

   Technologie RCTA je vaším pomocníkem při couvání. Alarm vás upozorní na vozidla či překážky blížící se z obou stran zadní části vozu a ustane, jakmile se prostor uvolní.

   Upozornění na pohyb za vozem (RCTA)

  • MZD Connect

   MZD Connect

   Nejnovější intuitivní systém infozábavy Mazda vás propojí s vnějším světem při vynaložení minimálního úsilí, takže se budete moci soustředit pouze na strhující požitek z jízdy.

   MZD Connect

  Technologie stahovací střechy sportovního kupé


  Elektrická stahovací střecha je ovladatelná jedním tlačítkem, pomocí jímž můžete mít hlavu v oblacích již během 13s, a to i při jízdě (až do 10km/h). Elektrická stahovací střecha se skládá ze tří modulů. Každý tento modul je vyrobený z prvotřídních materiálů zajišťující požadovanou tuhost, kvalitu a hmotnost. To vše pro maximální kýžený výkon.

  * Část volitelného systému bezpečnosti je pro modely Sport Nav (160 koní) k dispozici za příplatek.

   

  Zobrazený model nemusí odpovídat tržní specifikaci. Barvy a některé prvky exteriéru, případně interiéru, se na obrazovce mohou lišit od skutečného modelu.