Legendární, nejprodávanější roadster – zkonstruovaný pro čiré potěšení z jízdy

 

Ultra sportovní Mazda MX-5 má ohromující vzhled a dokonalé proporce, které jsou výsledkem evoluce designu KODO – duše v pohybu, který obzvlášť lahodí oku. Když sedíte v tomto dvousedadlovém voze a cítíte vánek, zažíváte čiré potěšení z jízdy, pro které byla Mazda MX-5 zkonstruována.

Naše oceňovaná technologie SKYACTIV a boj o každý gram zajišťují, že tento kompaktní lehký sportovní vůz poskytuje nepopsatelný pocit z jízdy – mezi vámi a Mazdou MX-5 vzniká důvěrné pouto Jinba Ittai. To je ještě umocněno inovativním zábavně-informačním systémem MZD Connect a bezpečnostními prvky i-ACTIVSENSE, které fungují jako součást vašeho vlastního těla.

 

 

Dvoumístný vůz určený pro ryzí požitek z jízdy

Bezkonkurenční odlehčená karoserie SKYACTIV

Světově nejprodávanější dvoumístný roadster

Charakteristický pocit Jinba Ittai – splynutí řidiče s vozem

Maximální rychlost: 214 km/h*

Akcelerace: 0–100 za 7,3 sekundy*

Účinnost paliva: 6,9 l/100 km; 6,0 l/100 km **

Emise CO2: 139 g/km; 161 g/km **

 

*Platí pro model Mazda MX-5 SKACTIV G160

Ocenění Uznání za inovativní design

Mazda MX-5 rozšířila svoji rostoucí sbírku ocenění o prestižní titul od britského časopisu What Car?, který ji v rámci každoročního udílení cen What Car? Awards vyhlásil nejlepším kabrioletem.

Mazda MX-5 je kratší, nižší a širší než předchozí model. Je také nejlehčí od legendárního modelu první generace.

 

Dynamické proporce v kombinaci s nejkratšími převisy karoserie a nejníže položeným těžištěm v historii modelu bezezbytku odrážejí zaměření Mazdy MX-5 na radost z jízdy. Design ve stylu „KODO – duše v pohybu“ je originální a moderní.

Čtvrtá generace legendární Mazdy MX-5 získala ocenění „Red Dot: Best of the Best“, nejvyšší uznání za mimořádně kvalitní design, kterého se dostalo pouhému 1,6 % ze všech letos přihlášených přelomových návrhů. Linie a tvary KODO symbolizují nahromaděnou energii a vyjadřují dynamickou a atletickou povahu vozů Mazda.

Vlastnosti Objevte, čím je tento vůz zvláštní

Barvy Zobrazte barevný rozsah ze všech úhlů

Galerie Prozkoumejte jemnější detaily z každého pohledu

car
car

upquote Řídíte-li Mazdu, nikdy nejedete sami. Dokonalá harmonie vozu a řidiče. downquote

Zobrazené modely nemusí odpovídat specifikaci pro ČR. Barvy a některé prvky exteriéru a interiéru se na obrazovce mohou lišit od skutečného modelu. Uváděné hodnoty MPG jsou citovány z oficiálních testů prováděných podle předpisů EU v laboratorních podmínkách. Jsou poskytovány pouze pro srovnávací účely a nemusí odrážet vaše skutečné jízdní výsledky.