Zažijte radost ze sportovní jízdní dynamiky vozu MX-5

 

Tento ikonický roadster je o čistém požitku z jízdy. Reaguje na vaše pokyny s dynamikou Jinba Ittai, jako by byl prodloužením vašeho vlastního těla. Tato první Mazda MX-5 vyrobená s Technologií SKYACTIV, je výrazně lehčí než předchozí generace. Má štíhlejší a pevnější karoserii a dosud nejníže umístěné těžiště. Došlo i na vylepšení zvukové izolace karoserie. Díky tomu je jízda příjemnější než kdykoliv předtím.

Naše pokročilé bezpečnostní prvky vám poskytují nadstandardní ochranu s užitečnými výstrahami, takže se můžete plně soustředit jen na dění na silnici před vámi.  

  • "nya mazda mx-5" mazda övervakning av döda vinkeln "mazda varning för korsande trafik bakom bilen (rcta)" mazda sensorer "mazda säkerhet" i-activsense

   Systém sledování mrtvého úhlu (BSM)

   Mazda MX-5 používa snímače, které monitorují při změně jízdních pruhů nebo při couvání ostatní vozidla ve vzdálenosti až 45 metrů.

   Pokud se nějaké vozidlo dostane do vašeho mrtvého úhlu nebo pokud se blíží zezadu, systém vás upozorní pomocí varovného signálu a blikání směrovek ve vnějších zpětných zrcátkách. Jakmile se jízdní dráha za vámi uvolní, varovný signál se vypne a vy budete moci bezpečně pokračovat v započatém manévru.

   Systém sledování mrtvého úhlu (BSM)

  • "nya mazda mx-5" mazda chassi "mazda skyactiv-kaross" mazda skyactiv-teknik "mazda lätt sportbil"

   KAROSERIE a PODVOZEK SKYACTIV

   Mazda MX-5 dobře reaguje, poskytuje snadné ovládání a je stabilní na vozovce, díky čemuž vzniká jedinečný pocit z jízdy Jinba Ittai.

   Pomocí lehkých materiálů, jako jsou hliník a ocel vysoce odolná proti tahu, jsme vyvinuli novou KAROSERII SKYACTIV a PODVOZEK SKYACTIV. To nám umožnilo snížit hmotnost karoserie o 15 %, přičemž jsme dosáhli zvýšené pevnosti a odolnosti.

   KAROSERIE a PODVOZEK SKYACTIV

  • nya mazda mx-5" mazda motor "mazda prestanda" mazda skyactiv-g

   Hnací ústrojí

   Vše jsme vyladili speciálně pro model MX-5: od motorů SKYACTIV-G 2,0 a SKYACTIV-G 1,5 až po šestistupňovou manuální a automatickou převodovku.

    

   Když tedy sešlápnete plynový pedál, odpoví vám Mazda MX-5 precizním a plynulým výkonem. A přesně v tom okamžiku je tento sportovní roadster skutečně ve svém „živlu" – burácivý zvuk při startování přechází do vzrušujícího, pulzujícího zvuku motoru.

   Hnací ústrojí

  • "mazda mx-5" mazda automatisk avbländningsfunktion för helljus "mazda körning" mazda avbländning "mazda säkerhet" "i-activsense

   Automatické přepínání potkávacích a dálkových světel (HBC)

   Systém HBC zvyšuje bezpečnost vašeho vozu a usnadňuje jeho řízení v noci. Pomocí snímačů vestavěných ve světlometech systém detekuje světlomety blížících se vozidel nebo koncová světla vozidel před vámi.

   Systém HBC automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly podle dopravní situace, abyste neoslňovali ostatní řidiče.

   Automatické přepínání potkávacích a dálkových světel (HBC)

  *Systém sledování mrtvých úhlů je standardní součástí stupně výbavy Revolution.