Mazda2 IPM

Design KODO: sportovní, robustní styl a neodolatelná energie

 

Unikátní pocit splynutí řidiče s vozem, který nazýváme Jinba Ittai, překračuje hranice čiré radosti z řízení Mazdy 2. Pomocí naší oceňované designové filosofie KODO – duše v pohybu vytváříme emocionální pouto mezi tím, co vidíte, čeho se dotýkáte a co si užíváte. Tento pocit ryzího potěšení ještě umocňuje vylepšený a důmyslněji řešený interiér.

 

Při vytváření mistrovsky zpracované karoserie a interiéru jsme neustále mysleli na vás a v maximální míře jsme čerpali inspiraci v chování a charakteristikách řidičů. Styl exteriéru je nádherně ladný, elegantní a robustní, navíc ožívá zásluhou nové řady prémiových barev. K vytvoření stylové kabiny zaměřené na řidiče byly použity jen ty nejkvalitnější materiály. Mazda2 má charakter a osobnost, díky kterým se v ní budete cítit jako doma.

  • Kabina zaměřená na potřeby řidiče

   Kabina zaměřená na potřeby řidiče

   Teprve když se posadíte na sedadlo řidiče Mazdy 2, pochopíte, co myslíme tím, že byla kabina vytvořena s ohledem na řidiče. Vše je umístěno dokonale ergonomicky, od optimálně posazených ukazatelů po systém MZD Connect a Head Up displej – nyní barevný a lépe čitelný ve dne, v noci i za jakéhokoli počasí.

   Kabina zaměřená na potřeby řidiče

  • Nový design volantu zabezpečuje optimální držení

   Nový design volantu zabezpečuje optimální držení

   Proslulá ovladatelnost vozu Mazda2 začíná již u vás. Po rozsáhlém výzkumu v oblasti lidské ergonomie společnost Mazda přepracovala a vylepšila volant tak, aby zajišťoval maximálně pohodlné držení a působil dojmem nejvyšší kvality. Nejnovější volant Mazdy 2 je ostřejší a stylovější, navíc se pohodlněji a bezpečněji ovládá a to při jakémkoli stavu vozovky.

   Nový design volantu zabezpečuje optimální držení

  • Prémiové metalické barvy

   Prémiové metalické barvy

   Naše pokročilá technologie lakování TAKUMI-NURI zajistí nové prémiové metalické barvě – šedé Machine Gray – bohatý a zářivý vzhled, kterého se kdysi dalo dosáhnout pouze ruční prací u mistrů v oboru. Inovativní barva byla vytvořena tak, aby odrážela výjimečnou krásu karoserie Mazdy 2, je neobyčejně odolná a ještě dlouhé roky bude vylepšovat elegantní křivky Mazdy2. Pokud vás zajímá kompletní rozsah nabízených barev, nakonfigurujte si svoji vlastní Mazdu2.

   Prémiové metalické barvy

  • Barevný Head Up displej

   Barevný Head Up displej

   Barevný Head Up displej vám bude za jízdy poskytovat důležité jízdní informace. Od teď již nemusíte spouštět oči ze silnice. Head Up displej nyní nabízí více barev, vyšší rozlišení a špičkovou čitelnost ve dne, v noci i za jakéhokoli počasí. Jediným pohledem se dozvíte informace o rychlosti vozidla, podrobné navigaci, dopravním značení i některých bezpečnostních výstrahách technologie i-ACTIVSENSE.

   Barevný Head Up displej

  • Sportovní kola z lehkých slitin

   Sportovní kola z lehkých slitin

   Ostře kontrastující 16'' lité disky kol ztělesňují sportovní a dynamický styl od středu až po ráfky, čímž ještě zdůrazňují krásu filosofie KODO – duše v pohybu. 16'' lité disky kol působí dojmem síly a odolnosti, čímž dokonale doplňují atletický a robustní vzhled zbrusu nové Mazdy 2.

   Sportovní kola z lehkých slitin

  • LED světlomety

   LED světlomety

   Mazda2 přichází s naší první verzí světlometů se čtyřmi LED žárovkami usazenými do charakteristického chromovaného těla – jde o vyjádření ryzí vitality a dynamiky pohybu.


   Nízko posazené LED světlomety* jsou během dne nepřehlédnutelné, až dravé, a jejich svit prozáří i tu nejtemnější noc, což zajišťuje dokonalou viditelnost i na velké vzdálenosti.

    

   * Standardně u výbavy Revolution

   LED světlomety

  • Prémiová kůže

   Prémiová kůže

   Mazda2 je k dispozici v různých designech sedadel, jež využívají luxusnějších materiálů a více barevných variant pro všechny stupně výbavy. Použité barvy byly lépe sladěny tak, aby vyjadřovaly jemný smysl pro barvu i hravého ducha vozu. Odstranění zbytečných prvků, sladění barev a vyšší efekt akcentů dodává stylovosti vozu a dojmu vysoké kvality, k nimž přispívá i kombinace kvalitní vinylové kůže, čalounění a propracovaného dvojitého prošívání.

   Prémiová kůže

  Vozidla jsou homologována v souladu s novým typem schvalování WLTP (EU) 2017/1151; Nařízení (ES) č. 715/2007).

  Pro zajištění srovnatelnosti se uvedené hodnoty přepočítají na ekvivalentní hodnoty NEDC stanovené v souladu s prováděcím nařízením (EU) 2017/1153.

  Zobrazený model nemusí odpovídat tržní specifikaci. Barvy a některé prvky exteriéru a/nebo interiéru se mohou na obrazovce lišit od skutečného modelu.

   

   

  Hodnoty emisí CO2*:

  111 g/km u benzínového motoru 1.5 SKYACTIV-G 75k,  5ti stupňová manuální převodovka 

  111 g/km u benzínového motoru 1.5 SKYACTIV-G 90k, 5ti stupňová manuální převodovka 

  118 g/km u benzínového motoru 1.5 SKYACTIV-G 90k, 6ti stupňová automatická převodovka 

  124 g/km u benzínového motoru 1.5 SKYACTIV-G 115k, 6ti stupňová manuální převodovka

   

  * Uvedené emise CO2 jsou měřeny metodikou stanovenou dle platných právních předpisů vyžadovaných pro homologaci vozidla a slouží k porovnání vozidel v daných parametrech za stejných podmínek. Běžné emise se mohou od těchto údajů lišit v závislosti na charakteru jízdy, zatížení vozidla, povětrnostních podmínkách a profilu trasy.