Mazda2 IPM

Kombinace citlivého ovládání, zábavné jízdy a inteligentních bezpečnostních systémů

 

Heslem Mazdy2 je zábava bez kompromisů, které lze dosáhnout díky jedinečné technologii SKYACTIV. Fantastický výkon jde ruku v ruce s maximálním pohodlím, hospodárností a úžasným pocitem kontroly. Vozy Mazda2 byly vždy známé svým citlivým ovládáním. Zavedením nejnovější DYNAMIKY VOZU SKYACTIV se toto ovládání posouvá na úplně novou úroveň. Budete si moci užívat dosud nepoznanou radost z jízdy.

 

Speciální pozornost byla u vozu věnována také bezpečnostním prvkům i-ACTIVSENSE, které jsou obsaženy v každé části Mazdy 2 a podporují vás i v tom nejhorším počasí a v nejnáročnějších podmínkách. S Mazdou 2 se stáváte lepším a sebevědomějším řidičem. Užijte si naplno radost z jízdy.

  • Zadní parkovací kamera, Bezklíčové zamykání Smart Card

   Zadní parkovací kamera, Bezklíčové zamykání Smart Card

   Parkování je snadné v úzkých prostorech se zadní parkovací kamerou. Máte jasný výhled i na to, co není vidět ve zpětných zrcátcích. Stejně jednoduchá je i nástup do vozu s použitím Bezklíčového zamykání a odmykání vozu Smart Card.

   Zadní parkovací kamera, Bezklíčové zamykání Smart Card

  • Zažijte ryzí radost z řízení

   Zažijte ryzí radost z řízení

   Stačí jen pár sekund za volantem Mazdy 2 a pochopíte, jak pocit splynutí Jinba Ittai vytváří jedinečné pouto mezi vámi a vozem. Stabilitu a kontrolu během zatáčení, která vyniká snadností a přesností, zajišťuje ovládání G-Vectoring Control a vylepšený posilovač řízení. Systém inteligentně upravuje točivý moment motoru a optimalizuje zatížení jednotlivých kol. Čeká vás plynulejší zrychlování a ještě záživnější jízda.

   Zažijte ryzí radost z řízení

  • Zajištění bezpečnosti na dálnicích a při couvání

   Systém sledování mrtvých úhlů

   Mazda2 vidí i tam, kam vy nevidíte. Náš systém sledování mrtvých úhlů kontroluje pomocí čidel, zda se ve slepých úhlech na levé a pravé straně nenachází nějaká vozidla. Pokud naznačíte změnu jízdního pruhu, kam přijíždí jiné vozidlo, rozezní se výstraha a rozbliká se varovná kontrolka na zpětném zrcátku.

    

   Jakmile se při couvání přibližuje jiné vozidlo, systém vás na to upozorní a vy můžete zpomalit či zcela zastavit.

   Systém sledování mrtvých úhlů

  • Lepší a bezpečnější viditelnost v noci

   Lepší a bezpečnější viditelnost v noci

   V oblasti bezpečnosti je pro společnost Mazda prioritou, aby řidičům dokázala zajistit vynikající viditelnost v noci, proto je Mazda2 osazena adaptivními LED světlomety. Systém detekuje polohu vozidla před vámi a automaticky ztlumí osvětlení, aby nedošlo k oslnění jeho řidiče. O další starost méně. Při vysokých rychlostech na dálnici míří světla více vzhůru, aby ozařovala dopravní značky a dříve odhalila potenciální nebezpečí.

   Lepší a bezpečnější viditelnost v noci

  • Jízda spojená s důvěrou

   Jízda spojená s důvěrou

   Zabudovaná čidla chrání vás i vaše spolujezdce tím, že neustále hledají možná rizika a hrozící nebezpečí na vozovce. Protikolizní systém SCBS identifikuje přítomnost ostatních vozidel a připraví brzdy pro případné nouzové zabrzdění nebo automaticky zabrzdí. Nechybí ani protikolizní systém při couvání, který vám pomůže zabránit nehodám při nízké rychlosti při couvání.

   Jízda spojená s důvěrou

  • Bezpečnost na dlouhých cestách

   Bezpečnost na dlouhých cestách

   Mazda2 disponuje systém upozornění na únavu a nepozornost řidiče, který se stará o vaši bezpečnost a snižuje počet nehod. Tento systém funguje při rychlostech nad 65 km/h a začne se seznamovat se stylem vašeho řízení. Později systém identifikuje změny ve způsobu vašeho řízení, které mohou naznačovat, že začínáte ztrácet koncentraci, a upozorní vás na to zvukovým varováním doplněným o oznámení na Head Up displeji.

   Bezpečnost na dlouhých cestách

  • SKYACTIV

   SKYACTIV

   Přesné, plynulé a rychlé řazení je pro dosažení sportovního výkonu nezbytné. Mazda2 se v této oblasti spoléhá na náš oceňovaný a velmi účinný systém automatického řazení SKYACTIV-DRIVE, který dosahuje vynikající účinnosti přenosu točivého momentu prostřednictvím širšího uzavíracího rozsahu a pyšní se nejlepšími atributy ze všech typů převodovek. Výsledkem je lepší hospodárnost, vyšší výkon a téměř tak zábavná jízda, jako v případě manuálního řazení.

   SKYACTIV

  • Tichá a ničím nerušená jízda

   Tichá a ničím nerušená jízda

   Jízda v Mazdě2 je nyní ještě tišší a příjemnější. Tichý benzínový motor SKYACTIV-G 1.5 nabízí systém Natural Sound Frequency Control (NSFC), který zajišťuje minimální hlučnost a jemnější zvuk motoru. O okamžité reakce, lepší pocit kontroly a příjemnější jízdní zážitek se postará systém přesného řízení přeplňování High-Precision DE Boost Control.

   Tichá a ničím nerušená jízda

  Vozidla jsou homologována v souladu s novým typem schvalování WLTP (EU) 2017/1151; Nařízení (ES) č. 715/2007).

  Pro zajištění srovnatelnosti se uvedené hodnoty přepočítají na ekvivalentní hodnoty NEDC stanovené v souladu s prováděcím nařízením (EU) 2017/1153.

  Zobrazený model nemusí odpovídat tržní specifikaci. Barvy a některé prvky exteriéru a/nebo interiéru se mohou na obrazovce lišit od skutečného modelu.
   

   

  Hodnoty emisí CO2*:

  111 g/km u benzínového motoru 1.5 SKYACTIV-G 75k,  5ti stupňová manuální převodovka 

  111 g/km u benzínového motoru 1.5 SKYACTIV-G 90k, 5ti stupňová manuální převodovka 

  118 g/km u benzínového motoru 1.5 SKYACTIV-G 90k, 6ti stupňová automatická převodovka 

  124 g/km u benzínového motoru 1.5 SKYACTIV-G 115k, 6ti stupňová manuální převodovka

   

  * Uvedené emise CO2 jsou měřeny metodikou stanovenou dle platných právních předpisů vyžadovaných pro homologaci vozidla a slouží k porovnání vozidel v daných parametrech za stejných podmínek. Běžné emise se mohou od těchto údajů lišit v závislosti na charakteru jízdy, zatížení vozidla, povětrnostních podmínkách a profilu trasy.