Lorem ipsum dolor sit amet

Podmanivý dynamický jízdní výkon splňuje pokročilé požadavky z hlediska bezpečnosti a komfortu.

 

Sportovní kupé Mazda3 obsahuje řadu oceňovaných, pokročilých technologií SKYACTIV. Aerodynamické odlehčené provedení karoserie se stará o přesnost a svižnost, a tím zajišťuje pohotovou a dynamickou jízdu už od prvního momentu. Zároveň se vyznačuje nízkou spotřebou, která nejde nikterak na úkor legendárního „požitku z jízdy“, který je pro vozy Mazda typický. Převodovky vozu Mazda3 poskytují rychlé, plynulé řazení pro výjimečný sportovní výkon, zatímco systémy i-stop (systém start/stop) a i-ELOOP (pokročilé regenerativní brzdění) zajišťují výkon šetrný k životnímu prostředí. Pocit Jinba-Ittai (splynutí řidiče s vozem) charakteristický pro vozy Mazda dále podtrhují nové technologie DYNAMIKA VOZU SKYACTIV, které poskytují integrované řízení motoru, převodovky, podvozku a karoserie.

 

Systém i-ACTIVSENSE se prolíná celým sportovním kupé Mazda3 a poskytuje vysokou míru bezpečí, zabezpečení a komfortu.

 

 • Asistent pro udržení v jízdním pruhu vám pomáhá s řízením, když se chystáte opustit jízdní pruh.
 • Upozornění na únavu a nepozornost řidiče sleduje vaše jízdní chování a vyzve vás, abyste si dali pauzu.
 • Systém adaptivního tempomatu Mazda sleduje váš odstup od vozidel před vámi.
 • Pokročilý protikolizní systém SCBS předchází kolizi a nyní je vybaven i funkcí rozpoznávání chodců.

 

Sportovní kupé Mazda3 navíc obsahuje zadní kameru, sledování mrtvých úhlů s upozorněním na pohyb za vozem, rozpoznávání dopravního značení, asistenta pro rozjezd do kopce (HLA), systém SCBS pro prevenci čelního nárazu a mnoho dalšího.

  • G-Vectoring

   G-Vectoring

   Ovládání G-Vectoring je první z technologií vozů Mazda s názvem DYNAMIKA VOZU SKYACTIV. Zajišťuje jednotné inteligentní přizpůsobení točivého momentu podle podnětů řidiče a optimalizuje svislé zatížení jednotlivých kol pro plynulé a efektivní chování vozu. Celkově tedy jde o výrazný posun v řízení a ovladatelnosti starající se o plynulejší zrychlení pro spolujezdce a pohodlnější jízdu.

   *Referenční ilustrací je ovládání G-Vectoring u vozu Mazda 6.

   G-Vectoring

  • DYNAMIKA VOZU SKYACTIV

   DYNAMIKA VOZU SKYACTIV

   Filozofii vozů Mazda dále podtrhuje nově uvedená technologie DYNAMIKY VOZU SKYACTIV. Přináší integrované ovládání motoru, převodovky, podvozku a karoserie a tím vším podporuje pocit, který Japonci označují jako Jinba-Ittai – tedy pocit propojení vozu s řidičem, jímž se vozy Mazda vyznačují. 

   DYNAMIKA VOZU SKYACTIV

  • Motory a převodovky SKYACTIV

   Motory a převodovky SKYACTIV

   Mazda3 se dodává v několika variantách benzínových a dieslových motorů, přičemž všechny zajišťují mimořádný výkon s nízkými emisemi a konkurenceschopnou spotřebou. Motory SKYACTIV-G a SKYACTIV-D perfektně spolupracují s 6ti stupňovou převodovkou*. 

   * Motory SKYACTIV-G 1.5 a SKYACTIV-G 2.0 (165 PS) se v Evropě dodávají pouze s manuální převodovkou; Sedan se nedodává s motorem SKYACTIV-G 2.0 (165 PS), ale pouze ve verzi SKYACTIV-D 2.2 s manuální převodovkou.

   Motory a převodovky SKYACTIV

  • Systém SCBS s rozpoznáváním chodců

   Systém SCBS s rozpoznáváním chodců

   Pokročilý systém SCBS nyní u sportovního kupé Mazda3 zahrnuje rozpoznávání chodců, takže se vy ani kolemjdoucí nemusíte tolik strachovat o své bezpečí. Zabudovaná kamera monitoruje odstup a rychlost, jakou se vůz přibližuje k vozidlu před sebou, ale i k rozpoznatelným objektům, jakou jsou například chodci, a v případě pravděpodobné kolize aktivuje brzdy.

   Systém SCBS s rozpoznáváním chodců

  • Barevný Head Up displej

   Barevný Head Up displej

   Barevný Head Up displej má řidič přímo před očima a najde na něm důležité informace o jízdě, aniž by musel přesouvat pozornost mimo vozovku před sebou. Plně barevné provedení Head Up displeje nyní dosahuje vyššího jasu, kvality a rozlišení, a to s sebou přináší výrazně lepší viditelnost a čitelnost v libovolném prostředí. Zobrazuje se například rychlost vozu, tempomat, navigace, asistence pro udržení v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravních značek, intervalový tempomat, systém SCBS a další.

   Barevný Head Up displej

  • Rozpoznávání dopravních značek

   Rozpoznávání dopravních značek

   Rozpoznávání dopravních značek sportovního kupé Mazda3 automaticky zjišťuje rychlostní značky a zobrazuje je na aktivním displeji řízení nad volantem. Jízda je tak bezpečnější a minimalizuje se riziko přehlédnutí dopravních značek. Dojde-li k překročení povolené rychlosti nebo pokud se objeví značka zákazu vjezdu, řidič je upozorněn bzučákem nebo kontrolkou.

   Rozpoznávání dopravních značek

  Zobrazený model nemusí odpovídat tržní specifikaci. Barvy a některé prvky exteriéru, případně interiéru, se na obrazovce mohou lišit od skutečného modelu.