Lorem ipsum dolor sit amet, vix in euismod labores

Dynamický výkon, příjemný a bezpečný zážitek z jízdy

 

Dynamika řízení modelu Mazda6 Sedan je v souladu se záměry řidiče a zajistí mu vynikající požitek z jízdy. Tento sedan se citlivě a zároveň svižně ovládá a má nízkou spotřebu paliva díky naší pokročilé TECHNOLOGII SKYACTIV. Nová technologie SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS společnosti Mazda přináší integrované ovládání motoru, převodovky, podvozku a karoserie a podporuje tak pocit, který Japonci označují jako Jinba-Ittai – tedy pocit propojení vozu s řidičem. Zdokonalení funkcí spojených s potlačováním hluku, vibrací a tvrdosti přispívají k dokonalému pohodlí v kabině. Ať už jste tedy ve městě, nebo na dálnici, jízda tímto vozem pro vás bude zážitek. Chcete-li výraznější odezvu vozu, můžete si díky funkci volby řízení vybrat ze dvou režimů řízení.

 

Vůz Mazda6 je také předním hráčem na poli aktivní bezpečnosti a je vybaven celou řadou průkopnických technologií
i-ACTIVSENSE.

 • Asistent pro udržení v jízdním pruhu vám dá vědět, když se chystáte opustit pruh
 • Upozornění na únavu a nepozornost řidiče sleduje vaši jízdu a upozorní vás, abyste si udělali pauzu
 • Systém radarové kontroly jízdy (SBS) Mazda sleduje váš odstup od vozidel před vámi
 • Protikolizní systém SCBS, který předchází kolizi, je nyní vybaven i funkcí rozpoznávání chodců

 

Mazda6 Sedan má také funkce rozpoznávání dopravního značení, asistent pro rozjezd do kopce, zadní kameru, sledování mrtvých úhlů s upozorněním na pohyb za vozem, systém SCBS pro prevenci čelního nárazu a další.

  • DYNAMIKA VOZU SKYACTIV

   DYNAMIKA VOZU SKYACTIV

   Nová technologie DYNAMIKY VOZU SKYACTIV společnosti Mazda představuje ohromný krok směrem k naší filozofii, jejímž těžištěm je člověk. Přináší integrované ovládání motoru, převodovky, podvozku a karoserie  a tím vším podporuje pocit, který Japonci označují jako Jinba-Ittai – tedy pocitu propojení vozu s řidičem, jímž se vozy Mazda vyznačují.

   DYNAMIKA VOZU SKYACTIV

  • Ovládání G-Vectoring

   G-Vectoring Control

   G-Vectoring Control je první technologie z řady SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS společnosti Mazda a první technologie na světě, která jednotně přizpůsobuje točivý moment podle impulzu řidiče a optimalizuje svislé zatížení jednotlivých kol pro plynulé a efektivní reakce vozu. Mimořádný pocit kontaktu s vozovkou zajišťuje řidiči jistotu a klid. Zdokonalili jsme také citlivost řízení díky plynulejšímu zrychlení pro spolujezdce, kteří se tak při jízdě méně naklání. 

   G-Vectoring Control

  • Motory a převodovky SKYACTIV

   Motory a převodovky SKYACTIV

   Mazda6 Sedan nabízí převodovky zajišťující ekonomickou jízdu s plynulým řazením a mimořádným jízdním výkonem. 2,2litrový motor SKYACTIV-D je vznětový motor s nejnižším kompresním poměrem na světě a hbitým zrychlením. SKYACTIV-G je velmi účinný zážehový motor s přímým vstřikováním, který má nejvyšší kompresní poměr na světě v hodnotě 14,0: -1.

   Motory a převodovky SKYACTIV

  • Rozpoznávání dopravního značení

   Rozpoznávání dopravních značek

   Model Mazda6 Sedan je nyní vybaven funkcí rozpoznávání dopravních značek. Na aktivním displeji řízení a na displeji navigace se zobrazují ikony omezení rychlosti, zákazů vjezdu a konce platnosti značení.Systém vás také upozorní na případné překročení předepsané rychlosti.

    

   * pouze s integrovaným nav. systémem

   Rozpoznávání dopravních značek

  • SCBS

   SCBS

   Systém SCBS vás zbaví stresu z jízdy po městě. Zabudované senzory průběžně sledují vzdálenost a rychlost, kterou se vůz blíží k překážce před sebou, a mohou tak připravit brzdy na nouzové zastavení. SCBS modelu Mazda6 přináší pokročilé funkce v těchto oblastech: rozpoznávání chodců, rozšířený rozsah kamerové detekce, zdokonalený rozsah používaných rychlostí a maximální rychlost s podporou zamezení kolizi.

   SCBS

  • Barevný Head Up displej

   Barevný Head Up dislpej

   Barevný Head Up displej má řidič přímo před očima a najde na něm důležité dopravní informace, aniž by musel přesouvat svoji pozornost. Zlepšili jsme také viditelnost díky většímu jasu a vysokému rozlišení, takže jsou informace čitelnější než kdy předtím. Na tomto displeji se zobrazují informace, jako je rychlost vozu, navigace se všemi odbočeními, navádění vzdálenosti a polohy v pruhu, asistence pro udržení vozu v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravního značení, radarová kontrola jízdy, SCBS a další.

   Barevný Head Up dislpej

  Zobrazené modely nemusí odpovídat specifikaci prodejce v dané zemi. Barvy a některé prvky exteriéru, případně interiéru se na obrazovce mohou lišit od skutečného modelu.