Mazda6

Kvalitnější požitek z jízdy


Přizpůsobili jsme kvalitu designu Mazdy6 Wagon hlavním vylepšením pro ještě větší požitek z jízdy a vůbec nejpohodlnější a nejkultivovanější řízení mezi našimi vozy. Naši technici se postupně podívali na každou součást vozu a snažili se vylepšit zážitek spolucestujících z jízdy zrovna tak jako u řidiče. Naše nejnovější motory SKYACTIV se vyznačují technologií, která zajistí plynulý a rychlý rozjezd z nulové rychlosti, bez prodlev či zaváhání. Budete tak mít na svým vozem dokonalou kontrolu. Optimalizovali jsme akceleraci, takže se i při nejmenší změně tlaku nohy na plynovém pedálu změní síla přesně podle vašeho přání. To vám dává silnější pocit Jinba Ittai z radosti a propojení mezi vámi a automobilem.

 

Aby byla ovladatelnost právě tak příjemná jako akcelerace, přetvořili jsme systém zavěšení a podvozek pro kvalitnější jízdu. Vůz v zatáčkách zahýbá přesně podle vašich pokynů, a řízení vám tak dává povznášející pocit. Snížili jsme také vliv gravitační síly, takže si každý cestující jízdu užije v naprostém pohodlí. V kombinaci s vylepšeními, která snižují hlučnost, vibrace a tvrdost, nebyla jízda nikdy bezpečnější a příjemnější.

car
car

upquote Upozorní vás na důležité dopravní značky, i když jste je předtím přehlédli. downquote

  • Motory SKYACTIV

   Motory SKYACTIV

   Jakmile to budete potřebovat, poskytnou vám nejnovější motory SKYACTIV-G 2.0 a SKYACTIV-D 2.2 citlivý výkon a pocit sebedůvěry, že pořád něco máte v rezervě. Nejde jen o výkon, jde hlavně o kontrolu. Sešlápněte pedál a Mazda6 Wagon se plynule rozjede přesně podle síly, kterou jste pedál sešlápli, takže vždy získáte přesně požadovaný výkon. 

   Motory SKYACTIV

  • Pokročilé zavěšení kol

   Pokročilé zavěšení kol

   Hned od první jízdy si vy i vaši spolucestující všimnete její kvality a pohodlí na jakékoliv vozovce, ať už pojedete kamkoliv. Naši technici podstatně vylepšili systém zavěšení kol. Ten je nyní jemnější v situacích s nízkým přetížením pro lepší pohodlí na úzkých městských silnicích, zatímco při vyšších přetíženích, tedy na dlouhých, vinutých cestách mimo město, se zvýšila stabilita. 

   Pokročilé zavěšení kol

  • Adaptivní LED světlomety

   Adaptivní LED světlomety

   Naše nejnovější adaptivní LED světlomety nyní vyznačují automaticky ovládanými neoslňujícími dálkovými světly a potkávacími světly s širokým záběrem, která osvětlí větší prostor, takže usnadňují a zpříjemňují jízdu v noci. Při jízdě na dálnici se světla automaticky zdvihnou, aby osvětlila více vozovky před vámi. Díky vylepšení bloku LED světel je možné rychleji rozpoznat chodce a zdokonalit viditelnost při zatáčení.

   Adaptivní LED světlomety

  • Projekční Head Up displej s projekcí na čelní sklo

   Projekční Head Up displej s projekcí na čelní sklo

   Na dlouhých cestách nebo výjezdech do centra města nechcete být nijak rušeni. Náš nejnovější projekční Head Up displej zobrazuje informace o voze a vozovce přímo na čelní sklo. Tento systém je bezpečnější a vysoce intuitivní a posiluje požitek z jízdy. Ihned uvidíte informace o okolním prostředí, včetně navigace a maximální rychlosti, jakož i základní informace o vozidle.

   Projekční Head Up displej s projekcí na čelní sklo

  • Monitor s výhledem 360°

   360° Top View monitor

   Mazda6 Wagon má čtyři kamery, osm parkovacích senzorů a nový 360° Top View monitor pro parkování a manévrování bez stresů. Při couvání nebo vyjíždění z garáže zazní alarm, jakmile se přiblížíte k nějaké překážce. Při parkování nebudete mít přehled pouze o objektech před sebou nebo za sebou, ale uvidíte celé okolí z ptačí perspektivy. 

   360° Top View monitor

  • Adaptivní tempomat Mazda s funkcí Stop & Go (MRCC)

   Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go

   Náš nejnovější adaptivní tempomat (MRCC) používá pro detekci vozů před vámi radarový a kamerový systém a měří jejich rychlost a vzdálenost, automaticky ovládá motor a brzdy a udržuje optimální vzdálenost. Systém pracuje od rychlosti 0 km/h, takže vůz automaticky zpomalí a zastaví, pokud totéž udělá i automobil před vámi, a když se znovu rozjede, bude jej následovat. 

   Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go

  Zobrazený model nemusí odpovídat tržní specifikaci. Barvy a některé prvky exteriéru a/nebo interiéru se mohou na obrazovce lišit od skutečného modelu.

   

  *Vozidla jsou homologována v souladu s novým postupem schvalování WLTP podle nařízení Komise (EU) 2017/1151; nařízení Komise (ES) 715/2007).

  Pro zajištění srovnatelnosti jsou uvedené hodnoty hodnotami podle NEDC stanovené v souladu s prováděcím nařízením Komise (EU) 2017/1153.

   

  Hodnoty kombinovaných emisí CO2*: 

  144 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 145 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD

  144 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 145 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD

  150 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 165 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD

  144 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 165 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD

  148 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 165 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD  

  142 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 165 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD 

   

  119 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 150 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD  

  134 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 150 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD 

  135 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 150 k, 6stupňová manuální převodovka, 4WD  

  142 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 150 k, 6stupňová automatická převodovka, 4WD  

   

  126 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 175/184* k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD

  134 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 175/184* k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD 

  142 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 175/184* k, 6stupňová automatická převodovka, 4WD 

   

  156 g/km pro zážehový motor 2.5 SKYACTIV-G, 194 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD

   

  Pro zajištění srovnatelnosti jsou uvedené hodnoty hodnotami podle NEDC stanovené v souladu s prováděcím nařízením Komise (EU) 2017/1153.