Mazda6 Sedan

Výkon a účinnost bez kompromisů

 

Podstatně jsme vylepšili jízdní dynamiku a výkon Mazdy6 Sedan, takže si vy i vaši spolucestující ještě více vychutnáte pravý požitek z jízdy. Nepřehlédli jsme ani ty nejmenší detaily. Naše nejnovější motory SKYACTIV se vyznačují technologií, která zajistí plynulý a rychlý rozjezd z nulové rychlosti, bez prodlev či zaváhání. Budete tak mít na svým vozem dokonalou kontrolu. Optimalizovali jsme akceleraci, takže se i při nejmenší změně tlaku nohy na plynovém pedálu změní síla přesně podle vašeho přání. Mazda6 Sedan reaguje na každý váš povel a odmění vás svým výkonem, svižností a povznášející manévrovatelností na vozovce, ale i úžasným pocitem Jinba Ittai, tedy radosti a spojení s vozem. Náš jedinečný přístup ke gravitační síle v kombinaci s vylepšeními, která snižují hlučnost, vibrace a tvrdost, zvyšuje bezpečnost a požitek z jízdy více než kdy jindy.

car
car

upquote Upozorní vás na důležité dopravní značky, i když jste je předtím přehlédli. downquote

  • Projekční Head Up displej s projekcí na čelní sklo

   Projekční Head Up displej s projekcí na čelní sklo

   Každodenní řízení je díky našemu nejnovějšímu projekčnímu Head Up displeji o tolik snazší. Už nemusíte sklouzávat pohledem dolů, když potřebujete klíčové informace o svém vozidle a o vozovce, máte je přímo před sebou na čelním skle. Uvidíte tam informace o okolním prostředí, včetně navigace a maximální rychlosti, i základní informace o jízdě.

   Projekční Head Up displej s projekcí na čelní sklo

  • Monitor s výhledem 360°

   360° Top View monitor

   Parkování i manévrování je díky našemu novému 360° Top View monitoru mnohem jednodušší. Čtyři kamery a osm senzorů vám zajistí přehled o situaci okolo vašeho vozu. Při couvání nebo vyjíždění z garáže zazní alarm, jakmile se přiblížíte k nějaké překážce. Při parkování nebudete mít přehled pouze o objektech před sebou nebo za sebou, ale uvidíte celé okolí z ptačí perspektivy.

   360° Top View monitor

  • Motory SKYACTIV

   Motory SKYACTIV

   Jakmile to budete potřebovat, poskytnou vám nejnovější motory SKYACTIV-G 2.0, SKYACTIV-G 2.5 a SKYACTIV-D 2.2 citlivý výkon a pocit jistoty, že pořád něco máte v rezervě. Nejde jen o výkon, jde hlavně o kontrolu. Sešlápněte pedál a Mazda6 Sedan se plynule rozjede přesně podle síly, kterou jste pedál sešlápli, takže vždy získáte přesně požadovaný výkon. Nový systém deaktivace válců snižuje spotřebu paliva při jízdě konstantní rychlostí mezi 40 a 80 km/h.

   Motory SKYACTIV

  • Pokročilé zavěšení kol

   Pokročilé zavěšení kol

   Hned od první jízdy si vy i vaši spolucestující všimnete její kvality a pohodlí na jakékoliv vozovce, ať už pojedete kamkoliv. Naši technici podstatně vylepšili systém zavěšení kol. Ten je nyní jemnější v situacích s nízkým přetížením pro lepší pohodlí na úzkých městských silnicích, zatímco při vyšších přetíženích, tedy na dlouhých, vinutých cestách mimo město, se zvýšila stabilita. 

   Pokročilé zavěšení kol

  • Adaptivní LED světlomety

   Adaptivní LED světlomety

   Stres je nyní snížen na naprosté minimum díky nejlepší technologii v dané třídě, například našim adaptivním LED světlometům. Při jízdě na dálnici se světla automaticky přepnou na dálková, aby osvětlila více vozovky před vámi. Nejnovější LED světlomety jsou osazeny 20 bloky světel místo původních čtyř bloků pro přesnější ovládání a rychlejší rozpoznání chodců, ale i pro lepší viditelnost při zatáčení.

   Adaptivní LED světlomety

  • Adaptivní tempomat Mazda s funkcí Stop & Go (MRCC)

   Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go

   V hustém provozu se situace může velmi rychle měnit. Díky adaptivnímu tempomatu (MRCC) si můžete jízdu opravdu užívat. Systém měří rychlost a vzdálenost od vozidel před vámi, automaticky ovládá motor a brzdy a udržuje stanovenou vzdálenost. Pracuje od rychlosti 0 km/h, takže vůz automaticky zpomalí a zastaví, pokud totéž udělá i automobil před vámi.

   Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go

  Zobrazený model nemusí odpovídat tržní specifikaci. Barvy a některé prvky exteriéru a/nebo interiéru se mohou na obrazovce lišit od skutečného modelu.

   

  *Vozidla jsou homologována v souladu s novým postupem schvalování WLTP podle nařízení Komise (EU) 2017/1151; nařízení Komise (ES) 715/2007).

  Pro zajištění srovnatelnosti jsou uvedené hodnoty hodnotami podle NEDC stanovené v souladu s prováděcím nařízením Komise (EU) 2017/1153.

   

  Hodnoty kombinovaných emisí CO2*: 
  142 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 145 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD

  141 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 145 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD

  148 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 165 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD

  141 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 165 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD

  146 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 165 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD   

  139 g/km pro zážehový motor 2.0 SKYACTIV-G, 165 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD 

   

  117 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 150 k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD  

  133 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 150 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD 

   

  124 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 175/184* k, 6stupňová manuální převodovka, 2WD 

  133 g/km pro vznětový motor 2.2 SKYACTIV-D, 175/184* k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD  

   

  153 g/km pro zážehový motor 2.5 SKYACTIV-G, 194 k, 6stupňová automatická převodovka, 2WD

   

  Pro zajištění srovnatelnosti jsou uvedené hodnoty hodnotami podle NEDC stanovené v souladu s prováděcím nařízením Komise (EU) 2017/1153.