Mazda3

Mazda MX-5 RF obdržela nejvyšší ocenění Red Dot

17. července 2017
565 zobrazení
seats

Essen / Leverkusen, 4. července 2017. Na včerejším slavnostním předávání cen Red Dot v hudebním divadle Aalto v Essenu se mezi oceněnými znovu ocitla i Mazda. Model MX-5 RF získal cenu „Red Dot: Best of the Best“ (nejlepší z nejlepších). Pro čtvrtou generaci Mazdy MX-5 „ND“ je to již druhé nejvyšší ocenění Red Dot. Model RF zopakoval úspěch varianty s látkovou střechou, jíž se dostalo stejné cti v roce 2015.

 

  • Varianta roadsteru MX-5 se skládací střechou typu „fastback“ byla vyhlášena za „nejlepší z nejlepších“
  • Je to již šesté ocenění Red Dot pro designový styl KODO a druhé pro MX-5 ND

 

„Vzhledem k nesmírnému úsilí, které jsme do modelu RF vložili, z toho máme všichni ohromnou radost,“ řekl Kevin Rice, ředitel designu Mazda Europe, když si cenu přebíral. „Současná generace MX-5 prověřila naši schopnost inovovat na designové i technické úrovni, protože musela navázat na déle než čtvrt století trvající tradici Jinba Ittai, spojení mezi řidičem a jeho vozem. RF je v tomto směru o krok dál, přináší styling fastbacku a všestrannost unikátní skládací střechy. Výsledkem je bezesporu elegantní ztvárnění Jinba Ittai ve formě MX-5 pro všechna roční období a všechny situace.“

Třídílná elektricky ovládaná pevná střecha Mazdy MX-5 RF představuje vynalézavou souhru formy a funkčnosti. Sledovat její otevírání či zavírání (které trvá pouhých 13 sekund) je zážitkem samo o sobě. Vůz v sobě kombinuje praktičnost celoročního kupé s étosem větru ve vlasech, který inspiroval vznik první Mazdy MX-5 „NA“ na konci 80. let. Model RF má tentýž agresivní výraz, pevný postoj, krátké převisy a techniku SKYACTIV jako Mazda MX-5 „ND“ s látkovou střechou a zprostředkuje také stejně neředěnou radost z jízdy jako tradiční verze nejprodávanějšího dvousedadlového roadsteru na světě.

Porota 39 designérů, profesorů a novinářů udělila ocenění „nejlepší z nejlepších“ pouhým 102 z více než 5500 produktů přihlášených do letošního ročníku designérské soutěže Red Dot.

Modely Mazda ztvárněné v designovém slohu KODO mají na kontě již šest ocenění Red Dot: v roce 2015 byly vedle MX-5 oceněny také modely Mazda CX-3 a Mazda2, zatímco Mazda3 uspěla v roce 2014 a Mazda6 o rok dříve. K hodnotícím kritériím Red Dot patří inovace, funkčnost, ergonomie, symbolický a emocionální náboj, srozumitelnost a ekologická šetrnost.

Oceněné produkty, které byly letos rozděleny do 47 kategorií včetně automobilů a motocyklů, budou po dobu pěti týdnů vystaveny v essenském Red Dot Design muzeu. Zároveň si vysloužily právo nosit prestižní symbol červené tečky. Ceny Red Dot uděluje již od roku 1955 německé Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Nejčtenější články

TEST Svět Motorů 18/2016 - Ford Mondeo vs. Mazda6 vs. Volkswagen Passat

4. května 2015 | 20233 zobrazení

Talent vs. nová krev "Konkurence ve střední třídě...

Mazda6 je Autem roku 2014 v České republice

21. ledna 2014 | 20181 zobrazení

V pondělí 20. ledna 2014 se uskutečnilo v TOP Hote...

Mazda3 kráčí od úspěchu k úspěchu

28. března 2014 | 15548 zobrazení

- Kompaktní model značky Mazda obdržel ocenění Red...

TEST Mazda3 - Auto7

19. ledna 2015 | 11237 zobrazení

Chvála rebelům - TEST Mazda3 2.0 Skyactiv-G/165 k...