Mazda3

Mazda představí v Ženevě tři nové modely

1. února 2017
9104 zobrazení
seats

Leverkusen, 1. února 2017. Mazda se příští měsíc opět vydá ke břehům Ženevského jezera. Na již 87. ročníku mezinárodního autosalonu v Ženevě představí v evropské premiéře nový model Mazda CX-5 a inovované modely Mazda CX-3 a Mazda2.

 

  • Evropskou premiéru absolvuje v Ženevě nová Mazda CX-5, nástupce nejprodávanějšího modelu značky Mazda na starém kontinentu
  • Automobilka bude vystavovat rovněž nejnovější provedení B-SUV Mazda CX-3 a malého vozu Mazda2

 

Šest let po ženevském debutu koncepčního vozu Mazda MINAGI, který byl předobrazem pozdějšího sériového crossoveru CX-5 i celé nové řady oceňovaných modelů, přichází celoevropsky nejprodávanější vůz značky Mazda v nové generaci. Nová Mazda CX-5 je delší a nižší než dosavadní verze. Nová barva Soul Red Crystal se vyznačuje mimořádnou hloubkou a intenzitou.

Mazda u nové generace modelu CX-5 opět posílila faktor „jinba-ittai“. Distingovaný a minimalistický design interiéru působí robustním, avšak zároveň přívětivým dojmem. Cestovní komfort zvyšují zdokonalená sedadla, přidaná akustická izolace i změny na podvozku, které minimalizují přenos hluku a vibrací do prostoru pro cestující. Nový systém G-Vectoring Control (GVC) zlepšuje ovladatelnost vozu, bezpečnost jízdy i vnímaný komfort. Řidiči ocení rovněž zdokonalené displeje včetně nového průhledového (head-up) displeje, jehož obraz se promítá na čelní okno. Jedná se o jednu z prvních aplikací této technologie v dané třídě.

Uvedené detaily odrážejí náklonnost Mazdy k řízení a také silné emocionální pouto mezi firmou a jejími produkty, zachycené mimo jiné v nové kampani „Drive Together“. Stejný přístup se projevuje rovněž na nejnovějších verzích modelů Mazdy v segmentu B. SUV Mazda CX-3 i malý vůz Mazda2 modelového roku 2017 jsou sériově vybaveny systémem GVC. Nabízejí také zdokonalený soubor asistenčních technologií i-ACTIVSENSE včetně adaptivních LED světlometů (ALH)*. Dalšími novinkami jsou upravený design volantu, hodnotnější provedení displejů (např. plnobarevný průhledový displej), snížená hlučnost a lepší jízdní komfort. Mazda CX-3 a Mazda2 modelového roku 2017 se v Evropě začnou prodávat během jara. Nová Mazda CX-5 dorazí začátkem léta.

Tisková konference Mazdy v Ženevě se koná 7. března na stánku č. 5150 v hale 5 veletržního areálu Palexpo. Pro veřejnost je ženevský autosalon otevřen ve dnech 9. až 19. března.

* Dostupnost závisí na stupni výbavy a konkrétním trhu

Nejčtenější články

Mazda6 je Autem roku 2014 v České republice

21. ledna 2014 | 19671 zobrazení

V pondělí 20. ledna 2014 se uskutečnilo v TOP Hote...

TEST Svět Motorů 18/2016 - Ford Mondeo vs. Mazda6 vs. Volkswagen Passat

4. května 2015 | 17909 zobrazení

Talent vs. nová krev "Konkurence ve střední třídě...

Mazda3 kráčí od úspěchu k úspěchu

28. března 2014 | 15028 zobrazení

- Kompaktní model značky Mazda obdržel ocenění Red...

TEST Mazda3 - Auto7

19. ledna 2015 | 10411 zobrazení

Chvála rebelům - TEST Mazda3 2.0 Skyactiv-G/165 k...