Mazda3

Mazda představuje na autosalonu v Ženevě designové i technické inovace

6. března 2018
2845 zobrazení
seats

Praha, 6. března 2018. Expozici značky Mazda na letošním mezinárodním autosalonu v Ženevě vévodí nová Mazda6 v provedení Wagon, které zde slaví světovou premiéru, a v provedení Sedan, v jehož případě se jedná o debut evropský. K vidění jsou rovněž fascinující koncepční studie Mazda VISION COUPE a Mazda KAI CONCEPT, stejně jako SKYACTIV-X, revoluční benzinový motor nové generace.

 

  • Světová premiéra nového modelu Mazda6 Wagon, evropská premiéra nového modelu Mazda6 Sedan, ceny a výbavy pro ČR
  • Oceňované koncepční studie Mazda Vision Coupe a Mazda Kai Concept
  • Revoluční benzinový motor nové generace SKYACTIV-X

Nová Mazda6 se vyznačuje vytříbenějším designem exteriéru a rozsáhlým přepracováním interiéru. K novinkám patří nová sedadla, zdokonalené motory SKYACTIV, vylepšené jízdní vlastnosti, zvýšená aerodynamická účinnost, nižší hlučnost a ještě širší paleta bezpečnostních technologií i-ACTIVSENSE.

Nabídka nové Mazdy6 se změnila z hlediska rozložení výbav. Nejnižší výbava Emotion, už v nabídce není. „Důvodem je prakticky nulový zájem zákazníků o tuto úroveň výbavy,“ vysvětluje Radim Kubalák, marketingový manažer značky. „U Mazdy6 Challenge, která je nyní první nabízenou verzí, došlo k velkému obohacení výbavy. Vůz tak má nově například LED diodové světlomety, hlídání slepého úhlu, adaptivní tempomat nebo projekční head-up displej už od prvního stupně výbavy,“ dodává Kubalák. Všechny výbavové varianty nové Mazdy6 také nabízejí ve standardu (tedy bez příplatku) navigační systém.

„Za maximální výhodu pro zákazníka ale považujeme to, že u nové Mazdy6 nabízíme nový zážehový motor SKY-G 2,5 se systémem deaktivace válců, ve čtyřech výbavových variantách – Attraction, Revolution, Revolution TOP a samozřejmě ve vrcholné verzi TAKUMI. U předchozí Mazdy6 jsme tento motor – který v Čechách tvoří přes 50% našich prodejů – nabízeli jen ve verzi Revolution TOP. Nyní jsme tak vyšli vstříc zákazníkům, kteří měli o tuto pohonnou jednotku zájem i v kombinaci s nižšími výbavovými variantami,“ říká Kubalák.

Nová Mazda6 bude v České republice začínat na 713.400,- Kč a lze ji objednat u všech autorizovaných dealerů značky od 1. dubna 2018. První zákaznické vozy dorazí v červenci.

Studie KAI CONCEPT a VISION COUPE dávají nahlédnout do budoucnosti značky Mazda. Čtyřdveřový vůz Mazda VISION COUPE, který byl nedávno vyhlášen „nejkrásnějším koncepčním automobilem roku“, charakterizuje minimalistická estetika v duchu hesla „méně je někdy více“. Zvláštní důraz byl věnován na hru světla a stínu na plochách karoserie.

SKYACTIV-X se v okamžiku uvedení na trh podle předpokladů stane prvním komerčně dostupným benzinovým motorem, který využívá ke vznícení paliva vznětový princip.* Tento převratný motor pracuje s inovativní metodou spalování, kterou Mazda nazývá Spark Controlled Compression Ignition (SPCCI). Kombinuje přednosti zážehového motoru, v němž se ke vznícení směsi používá zapalovací svíčka, a motoru vznětového.

Stánek Mazdy má číslo 5150 a nachází se v hale 5 ženevského výstaviště Palexpo.

Autosalon v Ženevě je pro veřejnost otevřen od 8. do 18. března 2018.

* K únoru 2018, dle vlastního šetření

Nejčtenější články

TEST Svět Motorů 18/2016 - Ford Mondeo vs. Mazda6 vs. Volkswagen Passat

4. května 2015 | 27032 zobrazení

Talent vs. nová krev "Konkurence ve střední třídě...

Mazda6 je Autem roku 2014 v České republice

21. ledna 2014 | 21379 zobrazení

V pondělí 20. ledna 2014 se uskutečnilo v TOP Hote...

Mazda3 kráčí od úspěchu k úspěchu

28. března 2014 | 17016 zobrazení

- Kompaktní model značky Mazda obdržel ocenění Red...

TEST Mazda3 - Auto7

19. ledna 2015 | 13043 zobrazení

Chvála rebelům - TEST Mazda3 2.0 Skyactiv-G/165 k...