Mazda3

Mazda VISION COUPE byla vyhlášena nejkrásnějším konceptem

5. února 2018
1637 zobrazení
seats

Paříž / Leverkusen, 31. ledna 2018. Mazda VISION COUPE byla na 33. Mezinárodním automobilovém festivalu vyhlášena „nejkrásnějším koncepčním vozem roku“. Cenu si na slavnostním ceremoniálu v Paříži převzal IkuoMaeda, celosvětový ředitel designu Mazdy, spolu se zástupci svého návrhářského týmu.

 

  • Japonský výrobce získal prestižní ocenění již podruhé během tří let
  • Dynamicky tvarovaný čtyřdveřový vůz ukazuje evoluci stylu KODO

Porota složená z automobilových odborníků, ale i renomovaných architektů a módních návrhářů vyzdvihla VISION COUPE před devíti dalšími vozy, které se letos o cenu ucházely: Audi Aicon, BMWi Vision Dynamics, Kia ProceedConcept, Lamborghini TerzoMillennio, Mercedes-Benz AMG GT Concept, Mercedes-AMG Project One, Vision Mercedes Maybach 6 Cabriolet, Nissan Vmotion a Peugeot Instinct. Před dvěma lety získala Mazda stejné ocenění za koncept RX-VISION.

Jak napovídá už název, VISION COUPE je vizí budoucího směřování designu značky Mazda. Jeho čtyřdveřová karoserie se vyznačuje proporcemi klasických kupé s kabinou posazenou daleko dozadu. Tvary karoserie vyzařují dynamiku výkonného sportovního vozu.

„VISION COUPE vyjadřuje dojem vitality prostřednictvím odrazů, což je další krok designu KODO,“ řekl IkuoMaeda, jehož celý titul zní „výkonný ředitel odpovědný za design a styl značky“. „Tento vůz pracuje s delikátní japonskou estetikou a jsme velmi poctěni, že dva roky poté, co stejný titul získal RX-VISION, byl zde ve ‚Městě umění‘ oceněn i on. Nadále budeme vyrábět automobily přitažlivé pro celý svět, ale chceme si zachovat identitu japonské značky.“

Jednoduché tvary exteriéru vyjadřují působivý dojem rychlosti, zatímco interiér využívá koncepční postupy z tradiční japonské architektury k vytvoření trojrozměrné hloubky, která navozuje uvolněnou atmosféru. Název konceptu odkazuje na déle než 50 let trvající tradici elegantních kupé značky Mazda. Na jejím počátku stál model Mazda LuceRotary, známý též jako Mazda R130.

Koncept VISION COUPE bude až do 4. února vystaven na Mezinárodním automobilovém festivalu v pařížské Invalidovně. Festival každoročně přiláká asi 35 000 návštěvníků.

Nejčtenější články

TEST Svět Motorů 18/2016 - Ford Mondeo vs. Mazda6 vs. Volkswagen Passat

4. května 2015 | 26716 zobrazení

Talent vs. nová krev "Konkurence ve střední třídě...

Mazda6 je Autem roku 2014 v České republice

21. ledna 2014 | 21299 zobrazení

V pondělí 20. ledna 2014 se uskutečnilo v TOP Hote...

Mazda3 kráčí od úspěchu k úspěchu

28. března 2014 | 16926 zobrazení

- Kompaktní model značky Mazda obdržel ocenění Red...

TEST Mazda3 - Auto7

19. ledna 2015 | 12915 zobrazení

Chvála rebelům - TEST Mazda3 2.0 Skyactiv-G/165 k...