Mazda3

Mazda VISION COUPE získala ocenění nejlepší koncept roku

9. března 2018
4156 zobrazení
seats

Ženeva / Praha, 8. března 2018. Na 11. ročníku odborné konference Car Design Night Geneva byla Mazda VISION COUPE oceněna jako nejlepší koncept roku. Trofej „Concept Car of the Year“ byla vozu udělena 6. března, v průběhu ženevského autosalonu.

 

  • Přední automobiloví designéři ocenili designovou studii inspirovanou japonskou estetikou
  • Pro VISION COUPE je to již druhé ocenění tohoto druhu, potvrzuje se tak, že směr, kterým se Mazda vydává, je správný

Porota složená z 18 odborníků, mezi nimiž nechybí několik automobilových šéfdesignérů, zvolila právě VISION COUPE. Pro designovou studii Mazdy je to v krátkém období již druhé ocenění tohoto typu. Stejný vůz byl v únoru v Paříži vyhlášen nejkrásnějším automobilovým konceptem roku. Ocenění „Most Beautiful Concept Car of the Year“ bylo oznámeno u příležitosti každoroční akce Festival Automobile International.

„Po ocenění z Paříže nás velmi potěšilo, že si VISION COUPE opět získalo uznání a bylo oceněno v další prestižní anketě. Je pro nás opravdovou ctí, že tento model, který má za cíl vyjádřit podstatu japonské estetiky, získal uznání předních světových designérů,“ řekl Ikuo Maeda, výkonný ředitel Mazda zodpovědný za design a vizuální identitu značky. „Estetické principy prezentované tímto konceptem se promítnou do nové generace vozů Mazda. První z nich se představí v roce 2019.“

Mazda VISION COUPE, která měla premiéru loni na autosalonu v Tokiu, představuje další fázi vývoje designového jazyka KODO – Soul of Motion. Vizuální znázornění živosti a dynamiky se v ní spojuje se snahou dostat se ke kořenům japonské estetiky. Plynulý pohyb znázorněný hladkými tvary je vyjádřením elegance a kvality.

Car Design Night Geneva se pořádá každoročně v době konání autosalonu v Ženevě. Organizátorem této akce je Car Design News, odborný online a tištěný magazín zaměřený na komunitu automobilových designérů.

Nejčtenější články

TEST Svět Motorů 18/2016 - Ford Mondeo vs. Mazda6 vs. Volkswagen Passat

4. května 2015 | 27032 zobrazení

Talent vs. nová krev "Konkurence ve střední třídě...

Mazda6 je Autem roku 2014 v České republice

21. ledna 2014 | 21379 zobrazení

V pondělí 20. ledna 2014 se uskutečnilo v TOP Hote...

Mazda3 kráčí od úspěchu k úspěchu

28. března 2014 | 17016 zobrazení

- Kompaktní model značky Mazda obdržel ocenění Red...

TEST Mazda3 - Auto7

19. ledna 2015 | 13043 zobrazení

Chvála rebelům - TEST Mazda3 2.0 Skyactiv-G/165 k...