Mazda parts

Kabinové filtry

Kabinové filtry Mazda

 

Kabinový filtr Mazda odstraňuje ze vzduchu nečistoty dříve, než se dostanou do vozu, čímž chrání kvalitu vzduchu uvnitř kabiny.


Filtr se nachází pod přístrojovou deskou, za schránkou před spolujezdcem nebo v motorovém prostoru, a je základní součástí systému větrání Vaší Mazdy. Filtruje pevné částice jako prach, pyl a kopt obíhající uvnitř vozu a absorbuje pachy a plyny včetně ozónu.

 

V létě může ozón způsobovat bolesti hlavy a pylová zrnka alergické reakce. Podstatným zdrojem znečištění jsou také přeplněné komunikace, takže pokud trávíte v autě hodně času nebo jezdíte městskými oblastmi, bude pro Vás filtr ještě důležitější.

 

interior dashboard mazda

Výměna kabinového filtru Mazda

Po čase ztrácí kabinový filtr účinnost a zašpiní se, jeho papírové přepážky se zanesou částicemi prachu. To může mít za následek nelibý zápach a snížení výkonu topení a klimatizace v důsledku omezení průtoku vzduchu.

 

Filtry je nutné měnit každé dva roky nebo 40 000 km - častěji, pokud jezdíte v těžce znečištěných nebo prašných oblastech. Váš místní autorizovaný prodejce nebo opravce značky Mazda Vám poradí s výběrem vhodného filtru a provede jeho instalaci.